#2
11.0

Zisky

Sršni doma Sovami kouzla zbavení

USK podal v Písku sebevědomý a soustředěný výkon, použil na domácí Sršně jejich zbraně a nebezpečností všech hráčů ve hře skolil soupeře jednoznačně 59-77, přičemž čtvrtou výhrou z pěti posledních zápasů se posunul už na třetí příčku před Ústí.

Sovy sice několika ztrátami v úvodu Sršně lehce nakoply k vedení 15-10, vzápětí ale Bátovský všestranně aktivním výkonem zosnoval obrat na plus 4 body a ve druhém dějství už jeho tým zejména zpod koše, kam se dostával až příliš snadno, vystavěl trhák 28-42 po 17 minutách. Písek tu příliš míjel a chyboval v útoku, což ale bylo dáno i kvalitou obrany mužů z hlavního města. Ti domácím do půle povolili jen 3 útočné doskoky a přetlačili je z brejků 6-16.

Definitivně pak rozhodli úvodní šestiminutovkou třetí čtvrtiny, kdy šňůrou 0-13 odskočili až na 35-59 a v tomto hracím období zavřeli Sršně na pouhé 4 body.

Při vyrovnanosti střeleckého pole měli jen dva dvojcifery v Mattu Johnsonovi (11) s Vlkem (10). Z pole přesnější Sovy (v procentech 33-46) měly víc zpod koše (30-38), šestek (12-18), brejků (10-19) i útočných doskoků (13-10, body z nich 4-10). Za domácí se v kulise osmi stovek fanoušků dvojciferně prosadili Martin Svoboda (16, TH 10/7) s Borovkou (12).

Frank Kuhn (trenér USK Praha): „Písek je velmi agresivně hrající tým. Skvěle celoplošně brání a díky tomu má spoustu brejků a snadných košů. My se tak museli dobře připravit na to, jak na jeho obranu hrát, a jsem hrdý na své hráče za to, jak se s tím vypořádali. Zvládli jsme pokrýt i jejich podkošové hráče, což se nepodaří každý zápas. Písek také minul víc střel než obvykle, což nám pomohlo zápas zavřít dřív.”

František Fuxa (pivot USK Praha):
„Jsem určitě rád, že jsme vyhráli na této palubovce, kde se nesnadno vyhrává. Jsem rád, že jsme udrželi koncentrovaný výkon po celých 40 minut, i když skore nevypadá, že to byl atraktivní basketbal. Přesto si myslím, že si to diváci v hale užili a chci moc poděkovat fanouškům za atmosféru, která není v Čechách obvyklá. Písek může být opravdu pyšný.”

Jan Čech (trenér Sršni Photomate Písek): „Než na náš výkon se raději zaměřím na výkon USK. Věděli jsme, že jsou skvělí v obraně, disciplinovaní a hrají s obrovskou energií, což potvrdili do puntíku. Hlad po našem útočném doskoku po první čtvrtině způsobil 11 bodů z brejků v podání USK. Když jsme se začali nadechovat, tak jsme nebyli schopni zastavit Johnsona, který nás potrápil ve druhé čtvrtině. Druhý poločas byl z naší strany zoufalství. Už nám nešlo nic a nebyli jsme schopni proměnit jedinou střelu, což vedlo k zasloužené výhře USK. Rád bych poděkoval všem fanouškům, kteří nás sem přišli povzbudit. Povzbuzovali nás po celých 40 minut, i když utkání bylo již rozhodnuté. Budeme se dál bít za jižní Čechy, za město Písek a za naše logo. Určitě se nevzdáme, a jedna prohra nás může jen posílit.”

Štěpán Borovka (křídlo Sršni Photomate Písek): „Utkání je těžké zhodnotit, protože jsme před takovouhle kulisou prohráli a neukázali, co v nás vlastně je. Dneska jsme téměř netrefili žádné trojky, což bylo znát. Musím uznat, že USK přijel dobře připraven. Věděl, co hrajeme, hrál fyzicky a nám se nedařilo přizpůsobit. Musíme se oklepat z této prohry. Pořád jsme v pozitivní bilanci a doufám, že utkání s Brnem v sobotu zvládneme, protože to bude další důležitý zápas.”

Kurzy Chance na výhru: 1,94 - 2,03

V neděli odpoledne to na písecké palubovce bude sršet ohromnou energií. Utkají se totiž dva týmy, které právě z enormního nasazení po celý zápas těží především. Domácí Písek se po šesti výhrách z posledních osmi zápasů vyhřívá už na pátém místě tabulky, o jediné vítězství za Sovami, které by tak výhrou už předstihl. Bude k tomu potřebovat nejen svou plodnou ofenzivu, ale i omezení ztrát a hlavně uhlídání hlavních opor USK.

Ten zatím stejně jako nováček z Písku jede v sezoně hodně nad plán a slevit ze své náročné hry nebude chtít ani na jihu Čech. Ukáže se, jak se podaří zapracovat nového křídelníka Faulknera, který by mohl pomoct s objemem zatím skromné ofenzivy týmu.

Jan Čech (kouč Sršni Photomate Písek): „V neděli nás sice čeká druhý pražský tým, ale se zcela opačným stylem hry. Na rozdíl od útočně laděné Slavie se totiž nachází v tabulce těsně před námi a pyšní se především svou obranou, která je momentálně statisticky druhá nejlepší v celé soutěži. Z naší strany bude záležet především na tom, jak se s jejich fyzickou hrou dokážeme vypořádat, jelikož hráči USK jsou pod taktovkou hlavního trenéra Kuhna výborně silově i kondičně připraveni. Z hráčů si budeme muset pohlídat zejména rozehrávače Johnsona, univerzála Samouru a jednoho z největších talentů českého basketbalu Švece. K nim se v posledních utkáních navíc přidal také ostrostřelec Vlk, a tak opět budeme potřebovat podporu plné haly.”

Dalibor Fait (foward Sršni Photomate Písek): „V neděli nás čeká tým mladých kluků, který bude hrát agresivně a houževnatě. USK bych přirovnal k našemu hernímu stylu. Utkání bude velice atraktivní, a proto chci pozvat každého fanouška, co má příležitost přijít do haly, aby nám pomohl k další výhře a pomohl vytvořit skvělou kulisu, kterou v lize nikdo jiný nemá.”