Asistence

#1
11.0

Plus 19, -1, pak další výhra

Rychle nabyli, rychle pozbyli, přesto nakonec slaví další vydřenou výhru. Medvědi na domácí půdě skolili Olomoucko (98-85) a přihodili mu na záda už osmé závaží v řadě. Podruhé za sebou zvládli 15 trojek, podruhé za sebou měli tři dvacetibodoové střelce, když jen jeden byl shodný s úspěšnou baterií proti Hradci. Byl to letos zatím stabilně vysoce produktivní autor 23 bodů (trojky 14/6) Novotný. Jeho tým vysázel téměř stovku i přesto, že opět chyběl guard Wallace a klíčoví střelci z minulého utkání Číž se Skinnerem dohromady složili jen 17 bodů.

23 body totiž překvapil 36 minut hrající guard Dlugoš (trojky 13/5), 20bodovým nadstandardem přispěl i veterán Machač (8 doskoků) a 11 bodů s 8 doskoky zařídil podkošový klíč k závěru Jelínek. Rozehrávač Číž, který ve třech zápasech za šest dní odehrál 116 minut, byl blízko triple doublu (10+11 asistencí bez ztráty, 8 doskoků, 7f+).

Kolín měl skvělý start, když tažen Dlugošem po pěti trojkách, útočných doskocích i ziscích vedl za 8 minut 26-8 a zdálo se být po zápase. Od stavu 36-17 se ale hosté (už s pivotem Bezbradicou) začali pomalu vracet do zápasu a vydařeným závěrem poločasu stáhli na 49-38. A když ve třetí čtvrtině přidali 5 trojek a dokonce na chvíli převzali vedení, začínalo se znovu.

Hanáky však dohánění stálo spoustu sil a v závěrečném dějství už nedokázali přes domácí přejít, když se na rozdíl od soupeře nevyvarovali několika ztrát. Rozhodný úder ale zasadil hostům na útočném doskoku ničící Jelínek, díky němuž Kolín ve střední části této čtvrtky získal mírné vedení, jež pak i pomocí dvou trojek udržel.

Na jeho straně byly body zpod koše (40-24), trojky (44/15 – 27/10), útočné doskoky (17-7, body z nich 28-7, tým o 22 střel víc) i ztráty (8-13). Pro hosty (dál bez centra Vašáta) hovořila jen šestková převaha (7/7 – 23/19). Dvojciferně je sytili Bezbradica (22+7 doskoků a 8f+), Pekárek (18, trojky 5/4), Palyza (16+7 doskoků) a tentokrát plodnější rozehrávači Feštr (14) s Kouřilem (10).

Miroslav Sodoma (trenér BC GEOSAN Kolín): „Máme za sebou další těžké utkání, naštěstí s vítěznou koncovkou, za což jsme nesmírně rádi. Ve hře byly úseky, které jsme hráli velice dobře, a samozřejmě i úseky, kdy jsme se trápili. Ukázali jsme hlavně bojovnost, za vítězstvím jsme šli a chtěli jsme vyhrát.“

Theodor Dlugoš (guard BC GEOSAN Kolín): „Zápas jsme dobře začali, bohužel do poločasu nás hosté trošku stáhli a ve třetí čtvrtině nás rozstříleli zpoza oblouku. Naštěstí jsme to udrželi a zvítězili jsme.“

Predrag Benáček (trenér BK Olomoucko): „Jeden z důvodů, proč jsme prohráli, je špatný začátek utkání, kdy jsme nechali soupeře získat náskok 10-0, a už jsme to v průběhu utkání nedokázali vrátit. Několikrát jsme se dostali na vyrovnané skore, ale Kolín to ustál a vyhrál. Trápí nás útočný doskok, kvůli kterému se soupeř dostává k více pokusům než my. Gratuluji ještě jednou a zejména Adamovi Čížovi za skvěle odehrané utkání.“

David Pekárek (křídlo BK Olomoucko): „Bohužel nás mrzí další porážka, byl to vyrovnaný zápas, který nám utekl v posledních třech minutách, a stejně jako minulý zápas nás trápil doskok. Soupeř měl doskoků víc, tím pádem více útoků.“

Absence Kolína: guard Wallace

Absence Olomoucka: podkošoví Bezbradica, Vašát a Šantelj (podle informací z médií požádal o uvolnění z klubu z rodinných důvodů)

Jen 48 hodin po fyzicky enormně náročném vydření výhry z -11 bodů proti Hradci čeká Kolín, který tuto bitvu odehrál v šestičlenné rotaci, další domácí duel. I Hanáci ale hráli v pondělí až do koncovky, jen se sedmičlennou rotací, a proto bude záležet, kdo lépe zregeneroval.

Olomoucko si do zápasu nese už sedmizápasovou šňůru porážek a na posledním místě je enormně motivované svou situaci změnit. Chybí mu však nyní podkošová síla i více opěrných hráčů, naposledy navíc nebyli vidět ani oba zkušení rozehrávači.

Medvědi by měli mít výhodu pod košem, ovšem musí zabrat už od začátku v obraně, aby opět neschytali už za první půli 10 trojek a 58 bodů jako s Královskými sokoly.

Filip Rytina (asistent BC GEOSAN KOLÍN): „S Olomouckem se musíme zaměřit především na naši obrannou fázi, pokud chceme pomýšlet na výhru. Nesmíme zopakovat stejné chyby, jako jsme dělali proti Hradci Králové.“