Užitečnost

Doskoky

Asistence

Vítězná rozlučka Hanáků

Třebaže před zápasem tým hlásil více absencí, nakonec si dres oblékl každý jen trochu provozuschopný hráč, protože všichni chtěli být u posledního zápasu sezony. U posledního vítězného zápasu sezony. Byť už nic nezměnil na konečném 11. místě mužstva.

Olomoucko se v dohře 4. kola A2 vyhecovalo na domácí půdě ke složení Děčína (78-73), jemuž se tak už téměř zavřela cesta k šanci na 7. pozici po nadstavbě.

Hostům (bez Ježka, Kotáska) v utkání patřila jen většina z prvních 26 minut. V první čtvrtině se o vedení 15-21 postarali Pomikálek s Ondřejem Šiškou, kteří spolu do půle (35-43) vyskládali 26 bodů. Díky mocné podpoře útočných doskoků (do půle z nich 18 bodů) pak jejich tým dlouho vedl i ve druhé čtvrtce, jenže ani domácí nelenili a po trojkách Váni s Pekárkem se krátce dostali do plusu.

Poté ale kormidlo zápasu opět přetočili na sever Pomikálek s Kroutilem a do stavu 45-49 v polovině třetího dějství mohli Válečníci stále doufat. Potom však zavelel ke kontru kdo jiný než ex-děčínský dirigent Feštr a po trojkách Váni s Kouřilem už vedli domácí 62-55. Hosté zcela vypadli z ofenzivní role a Kouřil dvěma slepenými trojkami šest minut do konce na 73-57 už soupeři udělil K.O.

Hosté se sice ještě pokusili zvednout, ale blíž než na 75-71 minutu před koncem se nedostali. Jejich káru marně tlačili Pomikálek (22+9 doskoků), Šiška (17+12 doskoků a 9f+), Bradley (14) a Grunt (10). Děčín sice dominoval na doskoku (33-52, útočné 8-22), z druhých šancí (8-25) i v daných šestkách (12-20), ale 33procentní střelbu z pole a větší ztrátovost tím nezamaskoval.

Za domácí, kteří byli lepší z trojek (8-5), veleli Henry (13+8 doskoků), Kouřil (13+7 asistencí), Pekárek, Váňa a Erik Klepač (po 11).

Michal Pešta (kouč BK Olomoucko):
”Řekli jsme si, že sezonu chceme zakončit, jak se začala, to znamená výhrou nad Děčínem. Nebylo to úplně snadné a především v prvním poločase jsme měli problémy, ale podařilo se. Kluci se chtěli rozloučit vítězně, tomu odpovídalo jejich nasazení. Měli jsme očekávané problémy na doskoku, hráči si ale dokázali pomoci střelbou z dálky a díky tomu se mohli radovat.”

Tomáš Grepl (kouč BK ARMEX Děčín): ”Pochopitelně nás porážka mrzí. Je bolavější o to, že se nám podařilo soupeře přeskákat. Problémem byla hlavně naše malá střelecká úspěšnost při zakončení z dálky. To byla velká komplikace. Podkošová sestava je hodně mladá, tam se nedá čekat konstantní výkon celých čtyřicet minut. Ale zkušení hráči na perimetru to měli zvládnout, když se podařilo utkání hodně dobře rozehrát.”

František Váňa (křídlo BK Olomoucko): ”Chtěli jsme vyhrát a myslím, že to bylo vidět. Navíc jsme se nechtěli nechat zmlátit. Docela se to povedlo, i když v závěru jsme si laxním přístupem koledovali o problém. Ale podařilo se nám to ustát, což je příjemné.”

Tomáš Pomikálek (forward BK ARMEX Děčín): ”Začátek se povedl, ale problém přišel po návratu na palubovku do druhého poločasu. Bylo to z naší strany ospalé, sami jsme Olomoucko vrátili do utkání a stálo nás to zápas, což nás může po posledním kole mrzet.”

Vzájemné zápasy této sezony: 91-77, 73-89, 66-85

Absence Olomoucka: centr Vašát (dlouhodobé zranění), forward Sychra, křídlo Pekárek

Absence Děčína: guard Ježek (ruka)

Dva týmy budou slavit Velikonoční pondělí ligovým zápasem, přičemž pro Válečníky z Děčína půjde o velmi důležitý souboj. Po už třech výhrách ze čtyř posledních zápasů se mohou na palubovce Olomoucka (18:00) dorovnat devátým Svitavám. A vzhledem k úplnější sestavě i pravděpodobnému návratu kouče Tomáše Grepla jsou favority utkání. Od Hanáků, pro které je dnešní duel rozlučkou se sezonou, ale nedostanou nic zadarmo.

Rozhodně to bude platit pro ex-Válečníka Feštra, který ve všech třech vzájemných zápasech zaznamenal dvojciferný počet bodů a dvakrát byl na nejméně dvaceti.

Olomoucko je ale nyní zásadně oslabeno pod košem, což se hosté budou snažit naplno využít. Z perimetru je navíc bude jistit solidní nová posila na křídle Bradley, který se do zápasového dění i po roční herní odstávce zapracoval velmi rychle.

Jeho tým v posledních zápasech má dobrou úspěšnost trojek a drtí i doskok, omlazenou sestavu ale stále sráží vysoký počet ztrát, na něž si zejména ve venkovním utkání tým musí dát pozor.

Michal Pešta (kouč BK Olomoucko): ”Uděláme maximum, abychom se rozloučili vítězstvím. Může se to podařit, přestože Děčín bude mít velkou motivaci poskočit v tabulce skupiny nahoru. Bojuje o co nejlepší postavení před začátkem předkola. Máme drobnou výhodu, protože můžeme hrát v naprostém klidu a bez nějakého tlaku. Doufám, že se do sestavy vrátí někteří kluci po zranění. V širší rotaci bychom měli větší šanci uspět.”

Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín): ”Olomoucko má v tuto chvíli velmi mladé mužstvo. Nyní spoléhá hlavně na hráče z perimetru Váňu, Kouřila a našeho bývalého hráč Lukáše Feštra, který se opět proti bývalému klubu bude chtít vytáhnout.”

Ondřej Šiška (rozehrávač BK ARMEX Děčín): ”Soupeř už nemá šanci na předkolo a právě tento element se musí odrazit na naší hře. Musíme zkrátka chtít vyhrát víc. Důležitý bude vstup do zápasu po náročné cestě a nepolevit v koncentraci po celou dobu. Olomoucko má mladý, běhavý tým a každý je nebezpečný, zvláště pak Lukáš Feštr, který nám dělal v posledním zápase velké potíže, jelikož je to pan basketbalista.”