19.0

#7
19.0

Pekárkova druhá třicítka

Křídelník David Pekárek svou druhou ”třicítkou” sezony a osmou ”dvacítkou” za posledních 15 zápasů dovedl Hanáky k dobytí Tatranu (84-96) a ještě jim tak uchoval jiskérku naděje na předkolo play-off. Aktuální lídr týmu ke 30 bodům přidal i 8 doskoků a trestné hody 12/10 z 9 získaných faulů.

Jeho tým k páté výhře za posledních sedm utkání vykročil už silným startem do utkání (16-26), když domácí (bez Nábělka a Henzla a poprvé i bez Alleyna, který odešel) udržely ve hře alespoň trojky Týmla se Šmídem. NH se na dosah pěti až deseti bodů chytala i ve druhém dějství, přičemž v poločase (41-47) dorovnávala čtyřnásobné manko zpod koše především sedmi trojkami.

Ve třetí čtvrtině se po čtyřech minutách třemi trojkami dokonce dostala na 52-53, ale pak znovu zaútočili hosté, kteří se z šestek a zpod koše utrhli na 62-74. Domácí se z trojek, útočného doskoku i zisku odrazili ještě k jednomu přiblížení (76-78), ale Hanáci vzápětí zakontrovali šňůrou 0-6 a to už jim stačilo ke klidnému závěru.

Za Pekárka se u vítězů jako střelci seřadili Feštr (19), Váňa (15), Kouřil (13+6 asistencí) a Henry (10+10 doskoků). Hosté kralovali zpod koše (26-40) a na útočném doskoku (7-13, body z druhých šancí 9-14), domácím nestačily ani lepší trojky (27/13 - 27/8) a body z brejků (26-13). NH sytili Šmíd (20+8 doskoků), Týml (18, trojky 7/5), Pumprla (15) a Štěpán Svoboda (13).

Peter Bálint (trenér NH Ostrava): „Dnes jsme odehráli dobrý zápas s dobrým nasazením, byl tam dobrý přechod do útoku a také pár chyb na doskoku, které se musí mladému týmu i prominout. Pokud budeme hrát s takovým nasazením dále a budou takové výkony podávat naši mladí hráči, tak máme z čeho vybírat.”

Marek Volný (guard NH Ostrava): „Zápas hodnotím kladně, hlavně výkon mladých byl dobrý. Mohla z toho být i výhra. Škoda, že jsme prohráli, byl tam jednu dobu rozdíl jen dvou bodů, škoda, že jsme nešli přes soupeře. Na výkonu se však dá stavět dál.“

Michal Pešta (trenér BK Olomoucko): „Z naší strany jsme opět udělali v obraně spoustu chyb, 41 bodů v poločase je strašně moc. Soupeř nás trápil celý zápas a za výhru jsme rádi.“

David Pekárek (křídlo BK Olomoucko): „ Za výhru jsme rádi, byla velmi vydřená stejně jako minulý zápas. Ale počítá se.  84 bodů od oslabené Ostravy je strašně moc, za útok má náš kredit. Byl to vyrovnaný zápas až do konce a jsme rádi, že odjíždíme s výhrou.“

Absence Olomoucka: centr Vašát

Soubojem dvou postupem času seslabovaných sestav je duel Ostravy s Olomouckem. Poslední Nová huť už je bez dosavadního top skórera Alleyna, který z rodinných důvodů požádal o uvolnění z týmu, a při absenci Heinzla i bez silného podkošového hráče. Tým nabral už 10 porážek z posledních 11 utkání a Olomoucku se tak nabízí venkovní lup jako na podnose, a to i bez pivota Bezbradici, který se před několika dny s týmem rozloučil. Olomoucko ale i tak počítá 4 výhry ze 6 posledních utkání a i při už jen velice slabé naději na předkolo play-off si půjde za vítězstvím.

Adam Choleva (asistent NH Ostrava):
”Ve středu nás čeká první utkání bez nejlepšího střelce Justuse Alleyna a to znamená, že musíme rozložit naše střelecké síly na všechny kluky, chtít hrát dopředu a být ještě víc kompaktní a soustředění v obraně  než obvykle. Olomoucko je silné na doskoku, opírá se o dobré střelce, které vede dobře hrající Kouřil.”

Tomáš Havlík (křídlo NH Ostrava): ”Jestli chceme pomýšlet na výhru, musíme být koncentrovaní celý zápas a předvést dobrý výkon na obou polovinách palubovky.”

Michal Pešta (kouč BK Olomoucko): ”V Ostravě skončil Justus Alleyn, nejlepší střelec týmu, přesto nás nečeká lehký zápas. Bude záležet na našem výkonu. Pokud zopakujeme naši hru z posledního utkání, můžeme vyhrát. Čeká nás duel, který bude mít náboj, přestože oba týmy uzavírají tabulku. Nikdo nechce skončit poslední, i když se nesestupuje. Věřím, že po zápase se budeme radovat.”