9
10

Zisky

Hradec dál bez zakolísání

Královští sokoli i s řadou absencí zažívají královský vstup do nadstavby. V té jsou zatím i po třech zápasech stoprocentní a dál dýchají z odstupu jedné výhry na záda ústeckému lídrovi skupiny A2, který má o zápas víc. V duelu 6. kola Hradec doma i bez Lošonského se Šoulou jasně přejel Olomoucko (90-67), jež bez ústředního pivota Bezbradici nemělo velkou šanci na úspěch a 6 zápasů do konce s třemi výhrami manka na desátý Děčín, který má dva zápasy k dobru, už je jeho šance na předkolo play-off velice skromná.

Sokoli dali hostům šach mat hned v úvodu partie. Hanáci se v prvním dějství omezili na pouhých 8 bodů, naopak domácí trefovali jump za jumpem a po deseti minutách vedli 22-8. Ve druhé čtvrtině z útočných doskoků navýšili rychle náskok na hranu dvaceti bodů a v poločase kralovali 49-22, přičemž hosté za prvních 25 minut zvládli jedinou trojku.

Vítěze tlačili Barač (20+8 doskoků), Sedmák (17) Ondřej Peterka (13+9 doskoků), Halada a Brožek (po 11), u z pole jen 36procentních hostů výrazněji odpovídali jen Pekárek (20+7f+), Štěpán (16+9 doskoků) a Kouřil (14). Sokoli soupeře předčili zpod koše (46-34), z brejků (21-9), v trojkách (34/10 - 25/4), dvojkách (36/26 - 43/21) i na doskoku (43-34).

Lukáš Brožek (rozehrávač Královští sokoli): ”My jsme se trochu poučili z předešlého utkání s Ostravou, kdy jsme do utkání vstoupili trochu vlažně a nekoncentrovaně, takže ten zápas nebyl úplně pohledný. Dneska to bylo o něco lepší. Do zápasu jsme vstoupili koncentrovaně, hráli jsme tvrdě, běhali rychle dopředu, přesně co jsme chtěli.”

Adam Klepač (křídlo BK Olomoucko): ”Už od začátku jsme nebyli hlavou připraveni a to bylo vidět v poločase, když to bylo o 30. Pak jsme sklopili hlavy a tak to šlo celý zápas. Budeme doufat, že v sobotu to bude lepší. Teď na to musíme zapomenout a jet domů.”

Michal Pešta (kouč BK Olomoucko): ”Od nás to byl přesně ten výkon, který jsme nechtěli. V prvním poločase prakticky všechno, co jsme si řekli před zápasem, že chceme dodržovat, že chceme být agresivní v obraně, chceme hrát rychle dopředu a chceme doskakovat míče, se nedělo a to byl jeden z těch rozhodujících faktorů, kdy nám prakticky soupeř udělal 10 útočných doskoků a automaticky to znamenalo 10 druhých střel, které využil. Nám chyběla energie, který by nás nakopla. Zlepšilo se to po poločase trochu, ale zápas už se nezměnil.”

Lubomír Peterka (kouč Královští sokoli): ”Jsem spokojený, protože zápas se odvíjel způsobem start - cíl. Jsem rád, že jsem mohl dát šanci všem hráčům, kteří méně hrají, abychom ušetřili síly, protože máme zdravotní problémy a doufám, že odveta se nám taky povede.”

• aktuální forma rozehrávače Kouřila

Vzájemné zápasy v této sezoně NBL: 98-79, 103-105, v Českém poháru: 102-63, 87-95

Absence Hradce: guard Šoula (zranění ruky z posledního zápasu), power forward Lošonský (rekonvalescence po covidu)

Absence Olomoucka: pivot Vašát (dlouhodobé zranění)

Do prvního ze dvou vzájemných utkání v tomto týdnu se ve středu pustí Sokoli s Hanáky a oběma půjde o hodně. Domácí Hradec aktuálně zaostává jen o výhru za lídrem skupiny A2 Ústím a předposlední Hanáci zkoušejí stále dohnat třívýhrové manko na předkolo play-off, proto bude o napětí utkání velmi dobře postaráno.

Hradci se do akce vrací další dlouhý Koloničný, ale vedle trvající absence klíčového skórera Lošonského se Sokoli nově musejí vypořádat se zraněním guarda Šouly, což proti nyní velmi nebezpečnému Olomoucku není zanedbatelný zásah do rotace.

Východočeši do nadstavby po návratu z karantény vstoupili dvěma výhrami s Ostravou, teď už je ale čeká těžší váha, což Hanáci dokázali v minulém zápase v Ústí, kde si koncovku prohráli víceméně sami a jen o vlas tak nenavázali už čtvrtou výhru v řadě.

Lukáš Rovenský (asistent Královští sokoli): ”Olomoucko hraje kolektivní basketbal, kde každý hráč je hrozbou. Největší podíl na tom mají rozehrávači Kouřil a Feštr, kteří vytvářejí pro ostatní hráče skvělé pozice. Pozor si musíme dát i na Bezbradicu, který v posledním vzájemném zápase dal 43 bodů.”

Michal Pešta (kouč BK Olomoucko): ”Po odložení zápasu s Děčínem jsme měli týden času na přípravu. Doufám, že se to vyplatí a nezopakujeme výkon z poslední čtvrtiny střetnutí v Ústí, který nás stál vítězství. Všichni musí plnit stanovenou taktiku a dodržovat disciplínu. Je třeba, aby se každý podřídil týmu, jedině tak můžeme uspět. Když to dodržíme, můžeme Královské sokoly porazit, přestože je to kvalitní soupeř s řadou výborných hráčů.”