Zisky

#80
3.0

Smutné drama pro Děčín

Krásnou dramatickou koncovku nabídl poslední duel sobotního programu mezi Brnem a Děčínem, ve kterém nakonec brněnský celek uhájil domácí palubovku, když zdolal Severočechy 94:87 a připsal si sedmou výhru z deseti dosavadních zápasů.

Do utkání plného zvratů lépe vstoupili hostující Válečníci, kteří do vlétli na hřiště skvělou střelbou a ve čtvrté minutě vedli 11:2. Následná pasáž ale patřila Brnu, které skóre otočilo a po deseti minutách už samo těsně vedlo. Následně pak šel Děčín ve druhé čtvrtině znovu do mírného náskoku, poločas ale patřil nejtěsnějším rozdílem domácím. Podobný průběh měla i třetí čtvrtina během níž se to začalo na hřišti trochu přiostřovat a u obou týmů byly na palubovce patrné zvýšené emoce. Naposledy bylo skóre srovnané těsně před koncem třetí čtvrtiny, kdy domácí Viktor Půlpán poslal definitivně do vedení Brno. To však neznamenalo klidný závěr. Svěřenci Lubomíra Růžičky sice vedli pět a půl minuty před koncem o sedm bodů, pak ale zabrali Tomáš Pomikálek s Filipem Kroutilem a 150 sekund před závěrem čtvrté čtvrtiny to bylo po step-backu Ondřeje Šišky a následném nájezdu stejného hráče už jen o dva body. Šiška pak ale spáchal ztrátu, na kterou zareagoval košem Javion Blake. Ten stejný hráč pak napravil vlastní ztrátu a košem i šestkou skóre pečetil.

Při oboustranné trojkové přestřelce (11:10 pro Brno) se rozhodovalo na šestkách, ze kterých domácí tým vytěžil o dvanáct bodů více. Navíc se mohli vítězové spolehnout na 25 bodů Radka Farského, čtrnáct bodů zvládl kromě Blakea i Jakub Krakovič, Viktor Půlpán vynahradil osm bodů třinácti asistencemi. Hosty táhl 22 body a 9 asistencemi Šiška, osmnáct bodů přidal Kroutil a 17 Pomikálek.

• nikdy se nevzdává

Absence Brna: křídlo Nečas (poraněný hlezenní kloub)

Děčín, který se postupně vzmáhá, má za sebou sérii pěti domácích duelů a aktuálně i 3 výhry ze 4 posledních utkání, když v minulém kole vystřihl fenomenální obrat s Hradcem z minus 25 bodů! To je moment, který by pro tým mohl změnit sezonu, pokud s ním správně naloží.

Ani Brno však nespí a nabralo už 5 výher za 6 utkání, když větší zádrhel jej potkal jen v Kolíně. Na třetím místě se nacházející celek nadále neslevuje ze své náročné hry a po vhodném posílení o zkušeného a zejména produktivního power forwarda Georgieva může svou pozici držet i nadále. Zvlášť když budou jeho mladíci řádit tak jako naposledy 18letý Bálint, který byl v TV utkání na půdě Olomoucka 19bodovým top skórerem mužstva.

Lubomír Růžička (trenér Basket Brno): „Děčín se letos opírá o výborně hrajícího Ondru Šišku, stálici Tomáše Pomikálka a další hráče, kteří toho mají v lize hodně za sebou. Čeká nás soupeř hrající fyzický basket. Musíme být odhodláni bojovat o každou pozici. Hrát náš tempo basket a snažit se využít domácího prostředí.“

Radek Farský (křídlo Basket Brno): „Utkání s Děčínem bude velmi náročné. Má velmi zkušený tým, který je známý svou tvrdostí a disciplínou. Děčín je teď na vlně po tom, co otočil zápas s Hradcem Králové. Musíme se držet našeho tempa hry a naší dobré obrany, jedině tak můžeme pomýšlet na vítězství.“

Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín): „Hrajeme s Brnem dva zápasy v řadě, takže to bude obdoba play-off. Chtěli bychom navázat na obranu z druhého poločasu posledního zápasu, abychom mohli pomýšlet na úspěch.“

Tomáš Pomikálek (křídlo BK ARMEX Děčín): „Jedeme do Brna po skvělém druhém poločasu proti Hradci a věřím, že jsme si všichni uvědomili, že opravdu můžeme hrát s každým. Pokud budeme takhle hrát celých čtyřicet minut, věřím, že i v Brně, které letos hraje velice dobře, můžeme pomýšlet na výhru.“