23.0

#18
9.0

Bláznivý zápas kořistí Děčína

750 fanoušků sledovalo v ostravském Tatranu nevídanou houpačku. Hosté z Děčína po nekonečné cestě přes celou republiku vedli už po 15 minutách 25-39, aby 90 sekund před koncem 4. čtvrtiny mířili k hořkému konci za manka 85-79. Jenže Autrey vzápětí zaúřadoval čtyřmi body a asistencí a čtyři sekundy do konce tohoto dějství poslal zápas do prodloužení. V něm jeho tým ještě 50 sekund do konce vedl 94-97, aby domácí Zaharijevic 17 sekund do konce zpod koše zahodil šanci na obratových 98-97 a po dvou proměněných šestkách děčínského Feštra mohl ještě Boggs vynutit trojkou prodloužení. Minul však a jeho tým po výsledku 96-101 zapsal už sedmou porážku v řadě. Naopak energetici se udrželi na rozdíl výhry od druhého místa.

Po vyrovnané první čtvrtině vystřihli dechberoucí sekvenci guardi hostů Kroutil s Ježkem, kteří během pěti minut udělali ze stavu 23-20 trhák 25-39. První vyčaroval 5 asistencí, druhý trefil během pouhých dvou minut 4 trojky v řadě včetně jedné s faulem! Jenže pak se Severočeši zasekli na třech bodech za zbylých 5 minut poločasu a Boggs pěti body nakopl snížení NH na 35-42. Ve třetí části už byl spolu se Zaharijevicem u obratu a do koncovky se šlo prsa na prsa.

Hosty v posledních 5 minutách 4. části 11 body zachraňoval Autrey, který za manka 85-79 nejprve zpod koše snížil, vzápětí nabil na dunk Pomikálkovi a znovu zpod koše zařídil prodloužení. V něm už byl jeho tým i díky dvěma trojkám stále vpředu, ale za vedení 94-97 už jen marně pokoušel další distanční rány, Boggs ze šestek snížil a Zaharijevic pak zabil šanci na možnou výhru domácích.

Právě on vedl NH 20 body a 7 doskoky, Boggs přidal dalších 20 bodů, Stanojevič 17 s 11 asistencemi, Bažant 14 s 10 doskoky a Stojačič 14 s 8 doskoky. Hosty táhli Autrey (21+9 doskoků), Ježek (18, z toho 13 do půle, trojky 8/5), Carlson (14), Feštr (13) a Pomikálek (11). Děčín byl lepší z trojek (8-10), v bodech z brejků (17-29), v útočných doskocích (8-10) i bodech z nich (8-15), přičemž měl o 12 střel víc.

10 33 43 1 18 8 10 19 21 113 101

Nová huť před dvěma týdny nezvládla ani domácí zápas s Brnem a při odložení duelu s Nymburkem měla velkou zápasovou pauzu. I přes nedávné posílení o křídelního navrátilce Stojačiče, který se stal už šestým cizincem v sestavě (do utkání jich smí zasáhnout jen pět), se lepší výsledky nedostavují, a po dvou týdnech bez utkání bude zápasová forma s otazníkem. Děčín měl odstávku o týden kratší, a i když cestuje přes celou republiku, musí si brousit zuby na venkovní lup, který by v případě úspěchu byl na palubovkách soupeřů už čtvtý v této sezoně. Spoléhat musí především na vytříbenou obranu, neboť venku se vyjma zápasů v Hradci a Kolíně jeho útočná produkce pohybuje kolem 70 bodů.

V ostravském týmu bude zřejmě nadále absentovat rozehrávač Nábělek, který nehraje už přes měsíc, u hostů pak není jasné, zda už může být k dispozici power forward Krakovič, jenž je po nedávné opreaci kolena.

Pavel Budínský (trenér BK ARMEX Děčín): „Poslední utkání v roce 2018 nás po dlouhé cestě čeká v Ostravě. Z mého pohledu bude zásadní, kolik vložíme energie a úsilí po celých čtyřicet minut na obou polovinách hřiště. Potom máme šanci uspět a potěšit tak na konci roku nejen naše fanoušky, ale především sami sebe.“

Robert Landa (power forward BK ARMEX Děčín): „Ze svátečního utkání v Ostravě bychom si rádi přivezli výhru. Nová huť sází několik poslední sezon na zahraniční hráče a ani letos tomu není jinak - dva hráči z bývalé Jugoslávie, Kanaďan a dva Američané tvoří společně s Bohačíkem a naším bývalým hráčem Lukášem Bažantem zajímavý herní mix, který dokáže být zvláště v domácím prostředí nebezpečný. Rád bych zakončil rok 2018 dobrým výkonem a výhrou.“