22.0

Doskoky

Asistence

Válečnický obrat ze druhé čtvrtiny

Na ostravské palubovce vše rozhodlo posledních šest minut první půle. Do té doby domácí NH těžila z trestných hodů a podkošových zakončení, tažena 10 body Woodse. Od náskoku 30-23 z úvodu druhé čtvrtiny ale její útok začínal drhnout, míchala ztráty s příliš mnoha minutými trojkami a naopak Děčín v této části udeřil 4 trojkami a rozhodný závěr půle pro něj zrežíroval playmaker Feštr. Hosté vyhráli druhé dějství 9-23, za poločas měli jedinou ztrátu a 15 bodů z brejků a domácí se z tohoto direktu až do konce zápasu nevzpamatovali.

Po prvních téměř 15 minut druhé půle hosté udržovali vedení mezi 8-12 body a až trojkově-šestkové vzepětí dua Stojačič – Stanojevič dostalo NH, která v posledních minutách obdržela i dvě technické chyby, ze 70-82 na 78-82. Jenže blíž ji Severočeši nepustili a vezou tak velmi cenný lup 81-92, který znamená vylepšení bilance na 7-4.

Vítěze táhnuli Pavek Houška (19) s Pomikálkem (14+9 doskoků) a jejich tým byl lepší především v daných dvojkách (14-27), bodech z druhých šancí (10-17) a produkci laviček (20-46). Úzké sedmičlenné rotaci domácích nepomohla ani velká převaha na trestné linii (40/29 – 18/14). Jejich top střelci byli Woods (19, TH 12/8), Stojačič (17, TH 10/10), Blagojevič (16) a Stanojevič (13).

13 30 43 2 18 4 5 19 28 100 92

Absence Děčína: centr Jakub Houška (dlouhodobá absence).

Kouč Dušan Medvecký i letos dokazuje, že zvládne výsledky vykutat prakticky za jakékoli situace. Po hrozivých výsledcích z přípravy a z úvodu soutěže tým stabilizoval, obranu začíná držet pod 80 body a zejména doma si s týmem věří (4 výhry ze 6 zápasů). Aktuálně má NH v zádech tři výhry ze čtyř posledních kol, jde však na soupeře, který uspěl čtyřikrát z pěti utkání. Pokud by ovšem byl pod košem vedle Jakuba Houšky nadále oslaben i o Krakoviče, mohla by Ostrava s její novou ofenzivní silou Paynem uspět i s vicemistrem. Na startu sezony by asi málokdo tipoval, že právě v tomhle utkání se bude hrát o vyrovnání bilance obou soupeřů.

Pavel Budínský (trenér BK ARMEX Děčín): „Ostrava je opět týmem, ve kterém hrají prim zahraniční hráči, u nichž vždy záleží na tom, zdali chtějí hrát týmově, či nikoliv. Z posledních utkání je patrné, že se o kolektivní pojetí tým Ostravy snaží. Proto spojení individuální kvality s ochotou spolupracovat přináší i dobré výsledky. My však jedeme do Ostravy s vírou ve vlastní schopnosti, budeme se chtít prezentovat čtyřicetiminutovým poctivým basketbalem, který, doufám, povede k vítězství.“

Pavel Grunt (pivot BK ARMEX Děčín): „Do Ostravy jedeme odehrát poslední zápas první půle základní části. Po dlouhé cestě nás nečeká nic lehkého. Ostrava má tým nabitý zahraničními hráči, kteří ji táhnou spolu s Petrem Bohačíkem. Navíc to bude naše první vzájemné utkání v této sezoně, takže nevíme, co přesně očekávat. Doufám, že se nám podaří zvítězit, potěšit fanoušky a hlavně odvézt si domů cenné vítězství.“

Atrakce utkání: poločasové losování o poukaz do fitcentra JATOMI.