6.0

#1
9.0

14 trojek i stovka pro Novou huť od Medvědů

Znamenají-li poslední ligové dny, že kolínská skvadra už definitivně našla svou jarní formu, mají se soupeři nač ”těšit”. Nová huť se v medvědím stánku po dlouhém výjezdu ještě ani nestihla pořádně rozkoukat a už mohla po první čtvrtině balit na cestu domů. V tu chvíli prohrávala vysoko 32-11 a v poločase s rozdílem 62-31 a více než dvojnásob horší střelbou z pole bylo pro hosty ještě hůř. A to se o skoro polovinu produkce GEOSANU postarali náhradníci, takže téměř nemusel být vidět lídr týmu Číž (4 body).

Konečný účet utkání zněl 105-81, což vyznačilo už pátou výhru Kolína za posledních šest kol. Jeho tahouny byli Číž (19+9 asistencí, trojky 8/4), Petráš (18+11 doskoků), Mareš (16), Lošonský (15), Jelínek (14) a Novotný (10). Za NH, v jejímž dresu se vůbec neprosadili Radukič a Ubilla, byli dvojciferní jen Vann (22) se Štěpánem Svobodou (10). Kolín Ostravu přestřílel z trojek (28/14 - 30/9) i šestek (19-12) a také ji jasně přeskákal (44-29).

Miroslav Sodoma (kouč BC GEOSAN Kolín): ”Zcela zasloužené vítězství. Vstoupili jsme do utkání velice koncentrovaně a první čtvrtina skončila 32-11. Druhá byla 30-20, kdy už nebyla úplná koncentrace v obraně, ale myslím si, že v poločase jsme měli dostatečný náskok. Samozřejmě ještě v šatně jsem hráče nabádal, abychom se koncentrovali do třetí čtvrtiny, že ta může rozhodnout, soupeř se může ještě o něco pokoušet. Začátek druhé půle byl takový zvláštní, ale nakonec jsme to udrželi a v poslední čtvrtině si zahráli úplně všichni. Konečně jsme převedli do klidné výhry celý zápas.”

Adam Choleva (kouč NH Ostrava):
”Domácí nás rozebrali hned na začátku utkání – půjčovali si balon, hráli s lehkostí, a to se jim vyplatilo výhrou proti nám. My jsme přijeli možná s hlavami moc vztyčenýma, že to půjde – že vyhrajeme, ale stal se pravý opak. Musíme zpytovat svědomí – jak jsme se chovali, jak jsme hráli a jakou energii jsme do toho vložili. Ale to je sport. Takových porážek je a bude, stejně jako výher. Musíme to hodit za hlavu – v úterý nás čeká derby s Opavou a na to se musíme připravit.”

Štěpán Svoboda (forward NH Ostrava): ”Kolín nás porazil už vlastně v první čtvrtině, kdy jsme měli úplně otřesný vstup do utkání a pak už jsme se to snažili stahovat, ale stále se nám to nedařilo. Nechali jsme se rozhodit rozhodčími – diskutovali jsme a první čtvrtina byla zkrátka kámen úrazu.”

Jan Křivánek (forward BC GEOSAN Kolín): ”Z naší strany úplně super zápas. Vlítli jsme do něj s dobrou energií a dobrou úspěšností střelby. Ostrava byla možná trochu ospalejší po té dlouhé cestě, tak nedokázala vůbec vzdorovat.”

• úderné duo Vann a Radukič

Kolín sklidil už 4 výhry z posledních pěti bitev a přehoupl se do pozitivní bilance. Skolil doma silnou Opavu a venku lepšící se Děčín a už šestkrát v řadě vsítil nejméně 11 trojek, u nichž má úspěšnost 38,6 a do koše jich v průměru pokládá více než tucet. K tomu málo ztrácí a kvalitně doskakuje, jen obrana s téměř 89 body není právě výstavní.

NH má 4 výhry z úvodních 10 duelů, na což může být nejmladší kormidelník ligy a nováček v soutěži Adam Choleva právem pyšný. V pěkné rovině jej však čeká další složitý úkol, neboť bude muset maskovat nevalnou úspěšnost trojek, velkou ztrátovost i jen pozvolna se lepšící doskok, což na horké palubovce bronzových Medvědů bude nemalá šichta.

Filip Rytina (asistent BC GEOSAN Kolín): ”V utkání s Ostravou máme jediný cíl, a to je zvítězit. Musíme eliminovat rozehrávače Ubillu a zodpovědně bránit situace 1 na 1, stejně jako se nám to dařilo v utkání s Opavou.”

Saša Jankovič (asistent NH Ostrava): ”Hra Kolína se opírá o výkony Adama Číže. Když se nám podaří jeho hru eliminovat, tak můžeme pomýšlet na výhru. Chceme pokračovat na vítězné vlně a dovézt do Ostravy cennou výhru.”

Atrakce utkání: soutěž ve střelbě trestných hodů o elektrospotřebiče věnované OC Futurum Kolín, soutěž o poukazy na pizzu zdarma od Pizza na Královský, soutěž o poukazy do KFC v hodnotě 150 korun.