Zisky

#23
4.0

Snadná loupež mistra a 40. výhra v řadě

Polabané (bez Kříže, Tůmy, Gibbse) zkoncentrovali v Ostravě svou smršť do středních dvou čtvrtin, jež ovládli 31-58 a celý zápas pak 75-101, což vyznačilo jubilejní 40. ligovou výhru mistra v řadě.

NH se sdruženým úsilím svých opor držela ve hře po prvních 15 minut, když se jí dařilo skórovat z trojek a v úvodu utkání i z útočných doskoků. Za stavu 38-41 ale za Nymburk podřadil tradiční skórer Harding a nakopl rozhodný poločasový únik na 46-57. Hosté tu vyčnívali zejména trojkami (16/8) a menším počtem ztrát, zbytek statistik byl vyrovnaný.

To ale přestalo platit v prvních pěti minutách třetí čtvrtiny, kdy mistr po pěti ztrátách domácích vyšplhal díky řadě trojek až k 25bodovému vedení 51-76.

Jeho šiky vedli Palyza (21, trojky 7/4), Harding (19+6 asistencí, trojky 6/4), Ross (16) a Kovář (11). Z pole výrazně přesnější hosté přehráli NH zpod koše (28-42), z brejků (9-15), z trojek (9-13) i v počtu ztrát (20-16). Za domácí se činili Vann (17, TH 11/8), Petr Bohačík (13+7 doskoků) a Ubilla (11).

Adam Choleva (kouč NH Ostrava): ”Nechtěli jsme to dát Nymburku zadarmo a chtěli jsme zápasu dát jinou laťku než u něj. To se povedlo. První čtvrtina z naší strany dobrá, pak bylo pár chyb v obraně, ale jinak to bylo docela dobré.”

Lukáš Palyza (křídlo ERA Basketball Nymburk):
”Dnes se nám po iks zápasech nepovedl start. Ostrava vyhrála první čtvrtinu, hrála aktivně, a když tam nastoupili mladí hráči, tak na nich byla vidět spousta energie. Jsem rád, že se projevila naše větší herní praxe, kterou jsme zužitkovali. Nicméně byla zde také spousta špatných momentů, takže máme na čem pracovat.”

Aleksander Sekulič (kouč ERA Basketball Nymburk): ”Pro nás to byl zajímavý zápas, hlavně první čtvrtina. Domácí tým hrál velmi dobře v útoku. My jsme začali hůře, ale pak jsme se srovnali a dotáhli zápas do vítězného konce.”

Tomáš Havlík (křídlo NH Ostrava): ”Sehráli jsme slušný zápas. S Nymburkem jsme drželi krok nějakých 22 minut. Pak nám utekl, zvýšil nasazení v obraně a dal spoustu rychlých protiútoků. Tým musím pochválit. Celý zápas jsme s nimi drželi tempo a hlavně jsme jim to moc neulehčovali. Ze začátku jsem měl pocit, že si přijeli jen tak zahrát. První čtvrtku jsme vyhráli, v poločase to bylo minus 11, ale jinak celkové statistiky byly vyrovnané.”

• individuální kvalita

Pro Novou huť i jejího nového kouče Cholevu přichází už podruhé nejtěžší zkouška sezony, neboť tým již za sebou má jeden zápas s mistrem. V Nymburce však bez Ubilly a Bohačíka neměl nejmenší nárok a byl smeten 115-59. Tentokrát by Ostravané měli na domácí půdě a v kompletním složení klást účinnější odpor, nicméně na rozjeté Polabany nemusí stačit ani to.

NH naposledy vyhrála vzájemný zápas v roce 2007. Nymburk v lize nenašel přemožitele už 39 utkání.

Absence Nymburka: forward Kříž a rozehrávači Tůma (oba rekonvalescence) a Gibbs (poraněné koleno)

Saša Jankovič (asistent NH Ostrava): ”Od našeho týmu očekávám, že na hřišti nechá srdce, energii a bojovnost a takovýto zápas si užije. Chci pozvat naše fanoušky, ať přijdou povzbudit naše hráče proti nejlepšímu týmu ligy.”

Aleksander Sekulič (trenér ERA Basketball Nymburk): ”První duel s Ostravou byl od nás opravdu dobrý. Teď ale očekáváme zcela jiný zápas a musíme zapomenout, co se dělo před měsícem u nás. Nejenže hrajeme venku, ale soupeř také bude mít zpět své zkušené hráče. Pro nás je ale důležité soustředit se na svou hru a na to, co chceme hrát my. Chceme nadále pracovat na obraně a musíme si hlavně pohlídat doskok soupeře.“

František Váňa (křídlo ERA Basketball Nymburk): ”Ostrava teď bude hrát doma, což bude znamenat rozdíl, protože v její specifické hale se nehraje zrovna ideálně. Bude to tedy něco jiného, ale musíme k tomu přistoupit stejně, jako jsme  k utkání přistoupili doma, a hrát naplno od začátku do konce. Musíme si pod košem pohlídat jejich útočný doskok a ne jako v Brně, kde jsme soupeře pouštěli k doskokům. Musíme dobře odstavovat Bohačíka i ostatní pivoty. Celkově to bude hlavně o naší obraně.“