Novinky

Mládežnické reprezentace

Kdo s kým v létě

Mládežnické reprezentační výběry napříč Evropou znají své soupeře pro nejdůležitější akce letošního léta. FIBA totiž včera rozlosovala všechny mládežnické evropské šampionáty. Složení svých základních skupin tak znají i výběry Česka.

Reprezentace

Ještě se máme na co těšit

Není ženou euforických prohlášení. I po úspěších si drží od situace odstup, což platilo po šestém místě na světovém šampionátu U19 z roku 2021 nebo po loňském senzačním stříbru na Evropě dvacetiletých. Pro Romanu Ptáčkovou tak nebyl důvod cokoli měnit ani po úspěšném splnění její první mise v roli trenérky dospělých lvic, s nimiž včera dobyla břehy letošního EuroBasketu.

Pevná obrana a patnáctka v řadě

Rozhodující utkání kvalifikace o ženský EuroBasket odehrály české basketbalistky dnes na Královce. Soupeřem jim byl výběr Nizozemska. Díky předchozím výsledkům vstupovaly lvice do zápasu s výhodou, že k postupu by jim stačila i prohra o pět bodů.

Do rozhodné bitvy se dvěma změnami

České basketbalistky už zítra čeká poslední a rozhodující zápas kvalifikace o EuroBasket Women. S výběrem Nizozemska sehrají part o jediné postupové místo. Z „české“ trojčlenné skupiny totiž po suspendaci Běloruska postupuje pouze vítěz.

Rozhovory

Úderná Natálie: Trenérka mi věří. A útok přišel sám

V přepočtu na odehraný čas byla jednoznačně nejaktivnější českou hráčkou předposledního duelu evropské kvalifikace, v němž lvice doma podle očekávání skolily houževnaté Irky 74-57. Pivotka Natálie Stoupalová stihla za 16 minut 16 bodů i 7 doskoků a skoro každou minutu vypálila jednu střelu.

Dobrý základ vedl k výhře

České basketbalistky dnes rozehrály poslední part kvalifikace na červnový EuroBasket. Pokud nepočítáme anulované utkání s Běloruskem, bylo to jejich první domácí vystoupení v kvalifikačním bloku, který začal v listopadu 2021. Soupeřkami jim byly reprezentantky Irska. Ty ve svém poslední zápase řádně potrápily Nizozemsko.

Život do 18: Kdo z vás to má?

Nebýt příjezdu Dominiky Paurové, byla by (zase) nejmladší hráčkou v reprezentačním výběru trenérky Romany Ptáčkové. Osmnáctiletá Emma Čechová si reprezentační atmosféru vyzkoušela už v listopadu. Na svůj debut v seniorském repre dresu ale ještě čeká. Přijde dneska? Nebo v neděli?