Výpadek v závěru sebral postup

Až ofenzivně protrápená poslední čtvrtina sebrala šanci na postup do další fáze EuroCupu brněnským Žabinám. Ty si nesly do odvety na palubovce tureckého Besiktase desetibodový náskok, ten však ale neudržely a porážka 58:78 posílá do další fáze jejich soupeřky.

Žabiny věřily, že mohou urvat postup, když si do odvety přenesly ještě o bod vyšší náskok, než měly ve středu ve Francii jejich městské rivalky KP TANY. Stejně jako druhému brněnskému týmu ale nakonec postup do osmifinále neklapl. Přitom Žabiny předvedly velmi dobrý vstup do utkání, kdy se dokázaly se soupeřkami držet na dostřel, což jim stačilo. Dobře využívaly americkou pivotku Elissu Cunane, která za první poločas zvládla jedenáct bodů. Ve druhé čtvrtině se ale Besiktas rozstřílel a poprvé ukázal naplno, že to Žabiny nebudou mít vůbec jednoduché. Zářit začala americká rozehrávačka Dana Evans, která za poločas bez vystřídání zvládla dokonce šestnáct bodů a zejména díky jejímu příspěvku vedly domácí hráčky v poločase o devět bodů.

Třetí čtvrtina pak byla jako na houpačce, když bylo skóre v jednu chvíli až na třinácti bodech pro Besiktas, než se Žabiny zvedly, a i díky divoké střele Nikoliny Knežević z jedné nohy těsně před koncem třetí čtvrtiny stáhly až na „postupový“ rozdíl jediného bodu. Besiktas však po oddechovém čase ještě do konce třetí čtvrtiny dokázal skórovat a odrazil se do poslední čtvrtiny, kterou se Žabiny naprosto protrápily. Částečně tomu pomohla maximálně tvrdá obrana Besiktase, která byla na hranici faulu a sudí ji tureckému celku podobně jako v prvním utkání v Brně tolerovali, ale Brňanky bohužel spáchaly spoustu chyb a nedokázaly si vytvořit ideální střelecké pozice. První koš Žabin ve čtvrtině dala až osmdesát sekund před koncem zápasu Lou Lopez Senechal, ta samá hráčka pak přidala ještě jeden koš, ale v tu chvíli už byl rozdíl dvaceti bodů a Besiktas jen kontroloval postup.

V poslední čtvrtině měly svěřenkyně trenéra Viktora Pruši střelbu 10/2 z pole a měly na kontě osm ztrát. Těch bylo za celý zápas nakonec 22 a Besiktas je využil ke 20 bodům. Navíc měl turecký tým patnáct útočných doskoků. K Evans s 26 body (bez střídání) se přidala ještě Srbka s portugalským pasem Jovana Nogić s 24 body. Knežević vedla Žabiny se 17 body, patnáct bodů nastřílela Cunane, osm bodů s devíti doskoky zapsala Natálie Stoupalová.