O prodloužení série

Pražský USK čeká první letošní duel v Eurolize a chce navázat na skvělé výkony z loňského podzimu. V Eurolize drží sérii osmi výher v řadě a výhra ve středečním duelu se španělskou Salamancou je čtyři kola před koncem základní části může výrazně přiblížit k prvenství ve své základní skupině.

Salamanka prohrála poslední dvě euroligová utkání v roce 2023 a spadla ve skupině B nepostupové šesté místo. Její nejlepší střelkyní je Sika Koné s průměrem 14 bodů na zápas. Pražanky odstartovaly nový rok výhrou v lize nad Hradcem Králové 84:51, ale výkon nebyl ideální, když v první čtvrtině Východočešky skoro celou dobu vedly a USK se do tempa dostal až v další fázi zápasu. Utkání ve sportovní hale Královka začíná ve středu v 19 hodin a živě ho vysílá YouTube kanál FIBA.

Natália Hejková (trenérka ZVVZ USK Praha): „Naším přáním je navázat na předvánoční formu. Je ale pravda, že nám přestávky nesvědčí. Je tedy trochu otazník, co bude na konci. Tento zápas je pro nás důležitý i z hlediska toho, že kdybychom vyhrály, už bychom jen těžko skončily ve skupině druhé. Rády bychom to první místo udržely. Je to tak, ale musíme si dát stejně ohromný pozor. Salamanca velmi dobře brání. Mají některé španělské reprezentantky a velmi zkušené hráčky. Uvidíme, s čím na nás vyskočí, ale bude to hlavně o nás. Sestava je trochu jiná, ale myslím, že tým, který nastoupí, by ten zápas měl zvládnout. Nebylo to z naší strany proti Hradci Králové nic moc. Hlavně první čtvrtina byla katastrofa. Hrály jsme ale jen s jednou rozehrávačkou, protože Teja Oblaková byla nemocná a Tereza Vyoralová měla potíže se stehnem. Obě už jsou však v pořádku a proti Salamance by měly hrát.“