#1
7.0

Ztráty

Sokoli v koncovce zlomili Medvědy

Bronzový Kolín se zatím stále sžívá s úlohou favorita, který už nemůže útočit ze zálohy. A ve čtvrtém kole nabral třetí těsnou porážku, když tentokrát padl na hradecké Třebši (87-81), kde většinu času dotahoval vedení v podání domácích Sokolů.

Těm patřila první čtvrtina, aby v té druhé hosté trojkami otáčeli, ale poločasový finiš už opět měli v režii domácí (44-40). Ti dálkovou ostropalbou vyskočili ve 30. minutě do už 14bodového náskoku, jenže kolínský veterán Jelínek pak prakticky sám přiblížil hosty na 71-70. A šlo se do dramatické koncovky, již 46 sekund do konce rozřešil trojkou s faulem na 82-75 domácí Ondřej Peterka.

V utkání zařídil 12 bodů, dvojciferní byli u Sokolů dále Pavlovič (18+8 doskoků), Pešakovič (17, trojky 7/4), Sedmák (12) a Škranc (10). Za více ztrácející Medvědy (6-11) se činili Jelínek (16+15 doskoků), Lošonský (15), Novotný (14, trojky 6/4) a Číž (10+7 asistencí).

Ondřej Peterka (křídlo Královští sokoli): ”Jsem rád za tohle vítězství. My jsme do tohoto zápasu šli s jasnou taktikou zastavit Adama Číže, který dal v minulém zápase 37 bodů. Hráli jsme dobrou obranu. Měli jsme menší výpadek na konci 3. čtvrtiny a na začátku 4. čtvrtiny , kdy nám Jirka jelínek dal asi 3 nebo 4 trojky. Tam jsme měli vybudovaný náskok, který jsme ztratili. Pak jsme se trochu klepali o vítězství, ale naštěstí nám tam na konci padly nějaké trojky a pak jsme to došestkovali.”

Lubomír Peterka (kouč Královští sokoli):
”Jsem hrozně spokojený. Kolín je těžký soupeř a my jsme od začátku vedli. Myslím si, že jsme sehráli asi nejlepší utkání zatím od začátku sezóny a po zásluze jsme vyhráli. Takže pro diváky velmi velmi atraktivní. To naše vedení jsme si pořád udržovali a nakonec jsme to zvládli. Takže klukům gratuluji a jsem rád za ty diváky. Konečně dorazili a byla výborná atmosféra.”

Miroslav Sodoma (kouč BC GEOSAN Kolín): ”My jsme hráli ve vlnách. Chvíli jsme hráli dobře, chvíli špatně. Když hrajeme špatně, přestaneme si půjčovat míč a to nás vždycky dostane dolů. Musíme se tohohle vyvarovat. Pokud se tohoto vyvarujeme, takováto utkání budeme vyhrávat. A to je náš největší úkol, na kterém musíme zapracovat do dalším utkání. Vyvarovat se těch hluchých míst, které nás v utkáních potkávají a potom se o tom můžeme bavit dál.”

Pavol Lošonský (power forward BC GEOSAN Kolín): ”Pro nás to byl samozřejmě náročný zápas. Pro mě obzvlášť, je to prohra na bývalé domácí palubovce. Domácí byli lepší. My jsme chytili nešťastnou šňůru ve třetí čtvrtině, kdy nás natáhli na dvojciferný počet bodů. Až do poslední čtvrtiny, myslím mínus 11 bodů to bylo, nám docházely síly a bylo to velmi náročné se vrátit do zápasu. Přesto se nám to podařilo. Stáhli jsme, myslím, na jeden bod. Ale nedokázali jsme to už překlopit a v závěru jsme se honili za každým bodem. Ale bohužel dnes odjíždíme z Hradce poraženi.”

• trojková produkce

Zápas dvou týmů čekajících na první domácí úspěch. Ve středu se jej mohou jako první dočkat Sokoli, kteří zatím především úspěšně loupí venku, což ukázali v Ústí i u Vajgaru. Nyní je čeká nesnadný protivník, neboť Medvědi i přes domácí porážky s Nymburkem a Brnem opět vykazují vysokou kvalitu. Jen musí výkony ligového top skórera Číže obalit větším počtem dalších solidních představení. Tým až na obranu nepotřebuje mnoho zlepšení, nyní se navíc posílil o plodného amerického forwarda Ellisona, který by díky otci Pervisovi, jedničce draftu NBA z roku 1989, měl mít basketbalovou kvalitu v genech.

Sokoli mají aktuálně velmi vyrovnaný a zkušený kádr, umějí si dojít pro spoustu šestek a vyjma duelu s USK i slušně brání, proto jejich šance i proti Kolínu nejsou malé.

Absence Hradce: rozehrávač Kantůrek (nemoc)

Lubomír Peterka (trenér Královští sokoli): ”Čeká nás těžký soupeř. Kolín má dobrý tým, který bude obtížné porazit. V minulém utkání jsme opět zaznamenali velký počet ztrát, které musíme omezit. Zrovna tak jako naše propady koncentrace v druhé půli utkání. Kolín má zkušené hráče, kteří nás dokážou vytrestat. Opět bude základem kvalitní obrana, obzvlášť kolínských trojkových střelců. Pod košem bude zajímavý střet s naším bývalým hráčem Pavlem Lošonským. Na druhou stranu ho jako hráče známe a víme, co od něj čekat. Musíme zhodnotit i výhodu domácí palubovky.“

Filip Rytina (asistent BC GEOSAN KOLÍN): ”Po nepovedeném domácím utkání proti Brnu chceme přivézt do Kolína další vítězství z venkovní palubovky. Soupeř poskládal velmi zajímavý tým a bude chtít navázat na povedené výkony z loňské sezony. Naším cílem bude zastavit ústředního rozehrávače Stamenkoviče a zlepšit naši souhru na obou polovinách hřiště.”