34.0
#23
36.0

Hanáci do půle dostali 61!

Opavský playmaker Jakub Šiřina se královsky rehabilitoval za sobotní propadák ve Svitavách, kde on i kolega z rozehry Klečka nabral šest ztrát, a tým padl rozdílem třídy. Zkušený reprezentant doma proti Olomoucku nastartoval svou motorku už od samého startu, za prvních osm minut vysázel 14 bodů a do poločasu stihl 22 (trojky 6/5) ze svých 28 bodů (k tomu 6 asistencí, 8f+). Byl klíčem při pohodovém vítězství druhého celku tabulky 94-77.

Televizní duel, na jehož začátku byla stejně jako v ostatních halách uctěna památka Kobeho Bryanta, byl napínavý jen během přestřelky v první čtvrtině. Domácí tu trefovali trojky a hosté se snadno dostávali až do koše. Cestu sem ale Opava ve druhé čtvrtce zavřela, Hanáci (bez Douglase, ale už s novým americkým power forwardem Dryem) se tu zmohli jen na pár šestek a tref z pole a Slezané i bez tria forwardů Kvapil, Gniadek, Bratčenkov (další dlouhý Bujnoch měl navíc už do půle tři fauly) smrští trojek (do půle celkem 11) utrhli zápas odskokem až na 61-37!

Palyza s Morganem ve druhé půli ještě dlouho drželi hosty na manku do 15 bodů, ale blíž než na 11 se tým nedostal. Opava se vedle Šiřiny opírala o Švandrlíka (17+8 doskoků, trojky 10/5), Klečku (15+7 doskoků), Jurečku (12, trojky 6/4) a Bujnocha (11). Hanáky sytili pouze Palyza (30+8 doskoků) s Morganem (24+12 doskoků, trojky 7/4), jediným dalším nadpětibodovým střelcem byl centr Josipovič (9). Slezané dominovali v trojkách (17-9), při poměru útočných doskoků 12-10 měli velkou převahu z druhých šancí (18-7) a k tomu byli napřed z brejků (11-2).

10 22 32 3 12 4 9 17 23 74 77

Absence Opavy: power forward Kvapil (nemoc), křídlo Bratčenkov (problémy s kolenem), power forward Gniadek (viróza)

Absence Olomoucka: power forward Douglas (není s týmem)

První vzájemné utkání sezony: 90-85

Televizní duel před kamerami ČT Sport skrývá několik neznámých. Tou první je, jak se domácí celek vypořádá s už zásadním oslabením pod košem, kde se ke Kvapilovi přidal i Gniadek. Slezané se po třech výhrách v řadě v sobotu se zlou potázali ve Svitavách, kde padli rozdílem 20 bodů, a musí se vzchopit k souboji s momentálně nevyzpytatelným protivníkem. Hanákům stále chybí ústřední pilíř Douglas, který podle vyjádření klubu bez vysvětlení opustil tým, a v minulém týdnu bez něj, ale už s uzdraveným Palyzou padli doma o 21 ve čtvrtfinále poháru s USK, aby vzápětí bez Palyzy (podle regulí nesměl kvůli absenci v All-Star Game v následném ligovém utkání nastoupit) rovněž doma složili Brno. Olomoucko má aktuálně na kontě 3 výhry ze 4 posledních kol a uvidí se, jakou formu si doveze do opavského stánku.

Petr Czudek (kouč BK Opava): „Oba týmy trápí zranění a nemoci. My samozřejmě chceme udržet druhé místo a prodloužit domácí vítěznou sérii. Musíme uhlídat silné trio soupeře Morgan – Palyza - Kouřil.“

Jakub Šiřina (rozehrávač BK Opava): „Soupeři se navzájem znají, bude to o momentální formě a nasazení. Těším se na souboj s (bývalým spoluhráčem) Radkem Kouřilem.“

Predrag Benáček (kouč BK Olomoucko): „Opavské hráče i jejich přednosti všichni dobře znají. To samé platí o lídrech soupeře. Pokud jejich libovolný protivník chce pomýšlet na úspěch, musí zastavil jejich střelce z dálky. Obrana musí být rychlá, je třeba k opavským hráčům rychle přistupovat. Pokud to splníme, budeme mít šanci. Uvidíme, v jaké nastoupíme sestavě. V poslední době jsme měli zdravotní potíže, snad budou všichni připraveni, protože půjde o fyzicky náročný duel.“

Atrakce utkání: vystoupení roztleskávaček, poločasová soutěž.