KP Brno

#5
13.0

Hradec vlétl na KP a slaví bronz

Třetím nejlepším týmem letošní sezony ŽBL jsou stejně jako loni hráčky Hradce Králové. Východočeské Lvice zvítězily ve čtvrtém utkání série o bronz nad KP Brno 70:60 a sérii ukončily třemi výhrami v řadě poměrem 3:1.

Brňankám série utekla ve třetím duelu na domácí palubovce, potřebovaly tak v pátek v Hradci nutně vyhrát, aby prodloužily sérii do úterý a pátého utkání doma. Hned úvod čtvrtého utkání však zaspaly, prvních téměř šest minut nedaly ani bod a rychle proti namotivovaným Lvicím ztrácely 0:13. Pak se sice Královopolanky zlepšily, dva slepené koše v závěru čtvrtiny ale posunuly rozdíl ve prospěch domácích na osmnáct bodů.

Brno se ale v přestávce mezi čtvrtinami probralo a šestnácti rychlými body na úvod druhé čtvrtiny se vrátilo do utkání. Pomohly hlavně čtyři rychlé trojky a zase bylo o co hrát. Druhá desetiminutovka tak probíhala ve vyrovnaném duchu, až v jejím závěru přišel nápor domácích. Lvice totiž trefily dvě rychlé trojky a utekly do poločasového jedenáctibodového vedení.

Ve druhé půli už jako by Brnu docházely nejen fyzické, ale i psychické síly a Hradec bez větších problémů kontroloval svůj náskok. Poslední nápor KP přišel čtyři minuty před koncem, kdy se až z osmnáctibodové ztráty stal po trojce Lenky Bartákové osmibodový rozdíl, víc už toho ale hostující hráčky nestihly.

Hradec hrající znovu bez Pamely Effangové dovedly k výhře 17 body Klára Marečková, 15 jich přidala Kristýna Minarovičová a jedenáct Andrea Klaudová. Velezkušená Petra Kulichová se blýskla 9 body a 16 doskoky. KP, které trápily zranění v průběhu celé sezony, táhla třináctibodová Eva Kopecká, jedenáct bodů stihla Lenka Bartáková.

Romana Ptáčková (trenérka Hradec Králové):„Měly jsme skvělý nástup do zápasu. Trochu jsme si v úvodu vyměnili s Brňankami role, protože to byla od nás trojková smršť. Pak jsme tam udělali individuální chyby, odstoupili jsme od hráček na perimetru a Brno se, také trojkami, na nás dotáhlo. Důležité v dnešním utkání bylo, že se nám dařilo na útočném doskoku.“

Martin Pospíšil (trenér KP Brno):„Každému, kdo ten zápas viděl, bylo jasné, že se rozhodovalo v první čtvrtině. Tu jsme prohráli 26:8. Pak nás stálo strašně moc sil, abychom se dokázali vrátit do zápasu, což se nám podařilo. Ještě důležitějším faktorem bylo, že jsme soupeři dovolili 19 útočných doskoků, z čehož vznikalo obrovské množství šancí.“

5 19 24 10 13 18 19 17 54 60

Na Velký pátek čeká fanoušky ŽBL velký zápas. Basketbalistky KP Brno sice v sérii o bronz získaly první duel, pak ale dvakrát padly včetně úterního utkání na domácí palubovce a najednou jedou do Hradce s povinností vyhrát, aby prodloužily sérii do pátého rozhodujícího duelu. Týmy se už kvůli vzájemným utkáním v průběhu sezony dobře znají, rozhodovat tak budou zřejmě maličkosti, a právě domácí prostředí tak může hrát pro Hradec velkou roli. Otazník visí nad startem klíčové hráčky Hradce Pamely Effangové, která vynechala třetí zápas s poraněným kotníkem, i bez ní však Lvice dokázaly v Brně zvítězit. Skončí oběma týmům dnes sezona?

Utkání Hradec Králové – KP Brno se hraje v hale Sokola na Eliščině nábřeží v Hradci Králové v pátek 19. dubna od 17:30.