KP Brno

#13
14.0

Hradec doma zabral a srovnal sérii o bronz

Basketbalistky Hradce Králové zvítězily ve druhém utkání série o třetí místo nad KP Brno 77:66 a zdramatizovaly tak souboj o bronzové medaile, když srovnaly sérii na 1:1. Série hraná na tři vítězné zápasy pokračuje dalším utkáním v Brně 16. dubna.

První utkání zklamaných semifinalistů bylo velmi vyrovnané a rozhodla až koncovka, tentokrát se však domácí Lvice rychle dostaly do trháku. Brňanky vedly jen v samém úvodu, pak se ale rozjel útok Východočešek a začal sázet jeden koš za druhým. Za prvních deset minut zvládly Lvice 26 bodů a když pak zlepšily ve druhé čtvrtině domácí hráčky i obranu, bylo jejich poločasové vedení dvouciferné.

Brno pak bojovalo a střelecky se zlepšilo, dlouho to však k ničemu nevedlo. Nápor přišel až v závěrečných minutách, když se při sérii 10:0 blýskla hlavně Michaela Stará a minutu před koncem to bylo jen o sedm. Lvice však uklidnil oddechový čas, důležitý koš dala Josipa Bura a závěr si už dokázaly z čáry trestného hodu pohlídat.

Nejlepší střelkyní zápasu byla s 18 body a deseti doskoky domácí Klára Marečková, kterou doplnila se 13 body Kateřina Zavázalová, Bura doručila 12 bodů. Brno táhla šestnáctibodová Edita Šujanová, na 15 bodů se dostala Michaela Stará, dvanáct bodů dodala Lenka Bartáková. Královopolankám tentokrát nepomohly trojky jako v prvním zápase, v Hradci trefily jen 4 ze 17 pokusů a navíc ztratily 18 míčů.

Romana Ptáčková (trenérka Hradec Králové):„Dnes byla náš herní projev jiný, než v předchozím prvním utkání. Byl daleko živější. Už v prvním poločase jsme díky naší aktivitě získali náskok, který se nakonec ukázal jako rozhodující.“

Martin Pospíšil (trenér KP Brno):„Gratuluji Hradci k vítězství. Šli tomu naproti a byli v dnešním zápase lepším týmem. Dominovali na doskoku, dominovali v situacích 1na1. My jsme dnes ve většině věcí selhali, ale důležité je říct, že je to jedna jedna, jedeme domů a chceme se sem vrátit za stavu 2:1. Což samozřejmě nebude jednoduché, protože Hradec má kvalitní kádr. Důležité bude, abychom k tomu přistoupili trochu jiným způsobem než dnes.“

8 24 32 7 4 18 23 17 60 66

Při posunutí finálové série ŽBL je teď pozornost fanoušků upřena na sérii o bronzové medaile a třetí příčku mezi Hradcem Králové a KP Brno. Brňanky v prvním duelu zvládly překonat zklamání z neúspěšné semifinálové série se Žabinami a od první čtvrtiny si vytvořily dvouciferný náskok. Ten se sice Lvicím z Hradce podařilo zlikvidovat, v závěru však byly silnější domácí hráčky a urvaly tak v sérii na tři vítězné zápasy první duel poměrem 69:62. Hradecké Lvice jsou však doma tradičně silnějším soupeřem a na domácí palubovce se určitě pokusí vylepšit svůj nepříliš povedený výkon z prvního duelu, kde se jim nedařilo hlavně v tradičně silné střelbě z dálky. Dokážou srovnat sérii?

Utkání Hradec Králové – KP Brno se hraje v pátek 12. dubna v 17:30 hodin v hale na Eliščině nábřeží v Hradci Králové.