8.0

#9
3.0

Pandy po závěru slaví

Hradecký nováček už musí mít pocit sisyfovského úsilí. Čím víc se snaží a čím dál se v zápasech dostává, tím smutněji pak skončí. Tak se stalo i v televizním duelu v Ústí, kde domácí SLUNETA po vydřeném vítězství (77-67) své širší rotace unikla soupeři v tabulce už na rozdíl dvou výher.

Sokoli přitom měli výborný start a po třech trojkách vedli za 7 minut už 9-19. Jenže pak jim distanční zásahy došly a naopak Pandy se po dvou svých trefách dorovnaly na 19-19. Ve druhém dějství ovšem Hradečtí vyjmuli z arzenálu další baterii trojek a díky bilanci 15/7 vyhráli poločas 41-43.

Vyrovnaný duel se pak hrál až do stavu 65-62, kdy zbývalo do konce utkání 5:26. Hosty od té doby srážely ztráty a neprodukce v útoku a do konce utkání stihli už jen 5 bodů. Naopak domácí v této sekvenci trefili tři trojky a dotlačili utkání k prvnímu domácímu vítězství sezony.

Vítěze sytili Pavel Houška (20+11 doskoků), Pecka (15+12 doskoků), Wallace (11) a Šotnar (10+9 doskoků, 5 asistencí). Ve vyrovnané základní pětici Sokolů Canda zajistil 13 bodů a 8 doskoků, Rikalo 12 bodů, Sedmák 11 bodů a 7 doskoků a Jiříček s Pandulou po 10 bodech. Vedle větší výživy z lavičky si SLUNETA, jež zapsala jen 13 faulů, nejvíc pomohla body z trestných hodů (12/9 – 2/2).

Lubomír Peterka (asistent Královští sokoli): „Domácí se na vítězství pořádně nadřeli. Mě dost mrzí, že jsme nakonec utkání nezvládli. Jako klíčové bych viděl dvě pasáže. První byla na začátku třetí čtvrtiny, kdy jsme asi čtyři minuty nedokázali dát koš a domácí se chytli, druhá pak ve čtvrté čtvrtině, kdy nám Ústí odskočilo na šest bodů a rázem ho byla plná palubovka a výhru už si pohlídali, ač se nerodila lehce. Mám smíšené pocity, protože jsme konečně snížili počet ztrát ze 17 na 6, soupeře jsme udrželi na 77 bodech, ale bohužel jsme měli katastrofální střelbu z hranice tří bodů i přesto, že první půle byla fantastická. Podle mě jsme mohli zápas zdramatizovat ještě víc, Ústí v závěru prokázalo větší zkušenost a zápas si pohlídalo.“

Antonín Pištěcký (kouč SLUNETA Ústí): „My jsme do zápasu, ač se to někomu může někomu zdát překvapivé, nevstoupili špatně, protože Hradec proměňoval spoustu těžkých střel z odskoku, s klaksonem a podobně, naopak nám se nedařilo trefovat otevřené pokusy. Na to se nabalila druhá čtvrtina, kdy jsme si příliš nevěřili, Hradečtí dobře přebírali clony a pro nás první půle nebyla vůbec ideální. Při pohledu na výsledek se dá říct, že jsme ve druhé půli kvalitněji bránili, nicméně Hradec měl dost otevřených střel, které ale netrefil. Není to teda ani tak zásluhou zlepšené obrany, jako neúspěšné střelby hostů. My jsme sice rádi za výhru, můžeme si říct, že jsme Hradec udrželi na 67 bodech, ale kdo zápas viděl tak ví, že nás čeká ještě spousta práce.“

2 11 29 40 13 2 6 13 18 67 67

Absence Hradce: není jasno o situaci křídelníka Panduly a rozehrávače Andrese, kteří naposledy s Nymburkem nehráli

Pro nováčka z Hradce je tu před TV kamerami další potenciální šance na zapsání první výhry, zásadní však pro nějbude, zda se mu už do sestavy vrátí křídelník Pandula, který stejně jako rozehrávač Andres v sobotu proti Nymburku chyběl.

Tým navíc sráží už 103bodová obrana, doskok na čísle 33 a také 17 ztrát, což nejsou statistiky, které přinášejí výhry. Sokoli se tak mohou víc opřít jen o trojky a trestné hody.

Zatímco však Hradec na venkovní palubovce může, SLUNETA doma po už čtyřech porážkách v řadě musí. Před svými fanoušky v lize ztratila oba zápasy a hodil by se jí především nějaký trojkově vydařený zápas, neboť oblouková palba je jednou z jejích lepších disciplín.

Filip Šmíd (forward SLUNETA Ústí): „Momentálně se nám nedaří a musíme to zlomit, hodně skloňované bude určitě slovo podcenit, to se nám prostě nesmí stát a do zápasu budeme muset vstoupit koncentrovaně a nedopustit žádné drama.“

Antonín Pištěcký (kouč SLUNETA Ústí): „Zatím výkonnostně zaostáváme za našimi cíli a je potřeba vrátit se na vítěznou vlnu. Věřím, že hráči si také uvědomují, v jaké situaci jsme, a dle toho k zápasu přistoupí. Už si nemůžeme dovolit ztrácet zápasy, kterých jsme pokaženými koncovkami „rozdali“ až příliš. Rozhodujícím faktorem bude naše obrana, pokud budeme dobře bránit, chytneme se i v útoku.“