Zisky

#55
7.0

Odpor Brna pohřbily ztráty

Kubánský míčový eskamotér Howard Sant-Roos si vzal zcela sám na starosti duel v Brně, kde vysázel 34 bodů (trojky 7/4, TH 11/10), doskočil 13 míčů a dosáhl tak druhého nejvyššího individuálního ratingu (48) této sezony. Nymburk nakonec dovedl k povinné výhře 75-82, když žádný ze spoluhráčů nezapsal ani 10 bodů.

Domácí při poměru ztrát 11-10 udrželi vyrovnaný poločas (37-41, Sant-Roos 21) a mistr se jim odpoutal až ve třetí čtvrtce, kdy unikl po 10 ztrátách soupeře na 53-69. Domácí se ani pak nevzdali, ale na nebezpečnou hranici se už nedostali. Při vyrovnaných střeleckých statistikách je pohřbilo 22 ztrát. Celkem měli 5 dvojciferných střelců v čele s Mikuličem (15) a Warem (13+7 ztrát).

Ronen Ginzburg (trenér ČEZ Basketball Nymburk): „Je dobré, že Brno má konečně důstojnou halu, vzhledem k tradici basketbalu zde. My jsme nehráli dobře, kromě 5 až 6 minut, kdy jsme se dostali na rozdíl 16 bodů. Naopak Brno hrálo velmi dobře, úspěšně střílelo, ale vyhráli jsme my.“

Zoran Helbich (trenér mmcité Brno): „Dali jsme si za úkol ubránit Nymburk pod 20 body za každou čtvrtinu, což se nám povedlo dvakrát. Bohužel ve třetí čtvrtině nás Nymburk výrazně přehrál. Tam jsme mu dovolili několik rychlých protiútoků. Nicméně soustředíme se na skupinu A2 a naše nejbližší soupeře, na Nymburk zase až příští rok.“

12 27 39 1 19 11 16 17 12 97 82

Absence Brna: power forward Tomanec (nejistý start), rozehrávač Ware (zranění v dolní části těla, nejistý start).

Absence Nymburka: křídlo Pumprla (koleno).

Brňané hrají druhý zápas za sebou doma, tentokrát však bude jejich šance na výhru výrazně menší. Pokud navíc budou bez svých opor Warea a Tomance, jejichž start je nejistý, budou mít mnozí mladíci v dresu domácích velmi těžkou práci. Příležitost ukázat se proti svému bývalému týmu bude mít střelec Brna Michal Křemen. Ten v minulém kole nasázel Ostravě šest trojek a pokud se chytí, budou s ním mít hosté problémy.

Nymburk v týdnu uspěl v Lize mistrů na palubovce Domažle a pojistil si dobré nasazení do předkola play-off této soutěže. Doma v polovině sezony nadělil Brnu stovku a je možné, že se k ní bude blížit i v sobotním utkání.

Zoran Helbich (trenér mmcité Brno): "Soupeř je hegemonem soutěže už řadu let, v jeho kádru nastupují reprezentanti a špičkoví hráči ze zahraničí. Pro nás to bude šance porovnat naši aktuální výkonnost s těmi nejlepšími, vyzkoušet si náš systém hry a předvést se před vlastními fanoušky. Věříme, že i pro ně bude toto utkání malým svátkem v rámci celé sezony a že nás přijdou podpořit a podívat se na kvalitní basketbal."

Ronen Ginzburg (trenér ČEZ Basketball Nymburk): „Mnohokrát jsem opakoval před zápasy Kooperativa NBL, že musíme do utkání nastoupit s odpovídajícím soustředěním a se stejnou aktivitou, jako do zápasů evropského poháru. Týmy, které proti nám nastupují, hrají s čistou hlavou. Oba tyto faktory platí především u zápasů, které hrajeme na venkovní palubovce. Brno má ve svém středu velice zkušeného Michala Křemena, pod košem dva silově vybavené hráče Turmana a Tomance, na rozehrávku se jim vrátil Kevin Ware. Tedy soupiska hráčům Brna dovoluje odehrát i s námi solidní zápas. My chceme využít všechny zbraně, které máme, a chceme si průběh zápasu kontrolovat od první do poslední minuty.“