8.0
#8
3.0

Pod taktovkou bosse Autreyho

Ústecký šéfdirigent Lamb Autrey byl v domácím duelu devátého kola skupiny A2 opět u všeho důležitého a znovu tak potvrdil svoji nezastupitelnost coby alfa samce pandí smečky. Ve vítězném souboji s Tury (83-68), vracejícími se po třítýdenní covidové pauze, zaznamenal 25 bodů, 8 asistencí a 8 doskoků při trojkách 7/5 a sedmé Ústí tak aspoň dočasně opět odskočilo hradeckým pronásledovatelům na rozdíl jedné výhry.

První větší výpad domácích přišel už na přelomu prvního a druhého dějství, jenže hosté se rychle oklepali, dvěma trojkami za stavu 24-15 hrozbu zaplašili a navíc otočili na 25-30. Vzápětí však opět zabrala SLUNETA a Autrey s Peckou ji celkem 25 společnými body dovedli k vítěznému poločasu (36-35).

Jejich tým tu sice dominoval v přesnosti z pole (52-31), jenže zaostal v oddělení trestných hodů (3/1 - 9/7), v produkci z brejků (3-9) a zejména na útočném doskoku (0-9, body z druhých šancí 0-5).

Po vyrovnané většině třetí čtvrtiny si jejích posledních 90 sekund opět podmanili domácí, kteří tu z šestek odskočili na 58-53, jenže Tur Pinkston pak 8 body v řadě - hodně díky útočným doskokům - vystřelil k obratu hosty. Za stavu 62-63 však Hanes s Peckou dvěma trojkami posunuli SLUNETU na 70-65 a po technické chybě na každé straně už domácí z šestek začali odskakovat a v závěru klíčové asistence rozesílající Autrey trojkou na 77-68 minutu a půl před koncem utnul poslední svitavské naděje.

Z týmu jej střelecky doprovodili Hanes (18) s Peckou (16), za z pole jen 32procentní a 18ztrátové Svitavy odpovídali Pinkston (18), Marko a Slezák (po 11). Domácím patřily trojky (18/9 - 31/6), šestky (23/18 - 22/14) a body z brejků (20-9). Na straně hostů byly hlavně útočné doskoky (5-18) a body z nich (6-14).

Lukáš Pivoda (kouč DEKSTONE Tuři Svitavy): „My jsme předvedli docela solidní práci na obranné polovině, kromě pěti posledních minut, kde jsme dostali asi dvacet bodů. Měli jsme 18 útočných doskoků, což je výborný číslo, ale bohužel jsme poté nebyli efektivní, dali jsme z toho pouhých 14 bodů, to samé se dá říci o rychlých protiútocích, první poločas 9 bodů z rychlého protiútoku, v druhém 0. To, co rozhodlo zápas byla určitě naše impotence na útočné polovině, protože naše procento zejména z trojkové čáry, na kterém si zakládáme, protože máme tým střelců, tak tam jsme byli bohužel marní a to rozhodlo o vítězství Ústí.“

Jan Šotnar (kouč SLUNETA Ústí): „Jsme strašně rádi za výhru. Po utkání v Hradci jsme měli trochu hlavy dole, ale jsem rád, že se k tomu kluci postavili tak, jak se k tomu postavili. V prvním poločase nám nefungoval útok podle našich představ. Po změně stran rozhodla naše bojovnost, celkově jsme udělali v obraně méně chyb, důležité byly i těžké střely, které si vzali D.J. Hanes a Lamb Autrey.“

Roman Marko (rozehrávač DEKSTONE Tuři Svitavy): ”Utkání se nehodnotí úplně nejlépe. Ačkoli jsme byli po karanténě, jeli jsme do Ústí vyhrát, což se nám nepovedlo. V útoku jsme sice měli nějaké dobré pasáže, ale bylo to takové křečovité, bez myšlenky. Měli jsme docela hodně otevřených střel, ale bohužel, nepadlo nám. V obraně jsme udělali spoustu chyb, nepřebereme si hráče, na něčem se domluvíme a pak to neplníme. Nezbývá, než to napravit v příštím domácím zápase.“

D.J. Hanes (rozehrávač SLUNETA Ústí): „Hráli jsme se skvělým týmem, ale byli jsme na to připraveni, bylo to pro nás po prohře v Hradci těžké utkání, takže je to pro nás velké vítězství.“

Vzájemné zápasy v této sezoně: 90-88, 72-83

Absence Ústí: křídlo David (zraněný kotník), forward Haiblík (poraněné tříslo, start nejistý)

Absence Svitav: forward Hlobil

Pandy po čtyřech výhrách padly ve středu Hradci, a byla to pod novým koučem Šotnarem první porážka s jiným soupeřem než s Nymburkem. Na domácí půdě ale budou favority a odhodlány odčinit zaváhání na východě Čech, kde nevyužily oslabení soupeře.

Navíc Svitavy se k zápasům vracejí po třech týdnech covidové odstávky, po jen pár dnech tréninků, což v součtu s cestou nejsou nejlepší vstupní podmínky. Čelit navíc budou rozohněnému lídrovi domácích Autreymu, který od změny kouče doručuje průměry 21 bodů, 8 doskoků a 8 asistencí.

Jan Šotnar (kouč SLUNETA Ústí): „Po smolné koncovce a nedobrém výkonu v Hradci Králové se těšíme na další utkání. Svitavy mají velmi kvalitní tým, a pokud chceme pomýšlet na vítězství, musíme předvést úplně jiný výkon než v posledním zápase. Věřím, že energii z tréninků přeneseme na hřiště a budeme hrát naši hru jak na útočné, tak i na obranné polovině.“

Dalibor Fait (power forward SLUNETA Ústí): „Zápas v Hradci se nám nepovedl, nechali jsme se zaskočit domácím celkem a to se už nesmí opakovat, hrajeme doma, takže to tak musí vypadat, energie na celém hřišti a dobrá obrana, to je cesta k vítězství.“

Roman Marko (rozehrávač DEKSTONE Tuři Svitavy): ”Po delší době nás čeká těžké utkání v Ústí, které po změně trenéra podává zlepšené výkony. Rádi bychom skupinu A2 dohráli s co nejlepšími výkony a dosáhli na sedmé místo. Klíčem k úspěchu bude zastavit Lamba Autreyho, který hraje ve výborné formě.”

Lukáš Pivoda (trenér DEKSTONE Tuři Svitavy): ”Po dlouhé zápasové i tréninkové pauze nás čeká rozjetá SLUNETA, kterou po čtyřech výhrách v řadě přibrzdili až Sokoli. Ve výborné formě hrají momentálně Autrey a Hanes, k nim se přidala nové posila, Haymond, která ve dvou zápasech průměrovala 14 bodů. V podkošovém prostoru operují Rakočevič, Pecka a střelec Fait. Abychom utkání zvládli, musíme bojovat o každý míč na obou stranách hřiště. Dobrá obrana a přechod do rychlého protiútoku budou klíč k vítězství.”