27

#37
5.0

USK slaví podeváté v řadě, Harrison je MVP

Basketbalistky USK Praha jsou podeváté v řadě šampionkami nejvyšší ženské basketbalové soutěže. Ve třetím finále ŽBL přehrály na domácí palubovce v hale na Královce Žabiny Brno 93:56. Nejužitečnější hráčkou finálové série byla vyhlášena Američanka Isabelle Harrison.

Pražankám sice chyběly ve třetím zápase podkošové opory Alyssa Thomas a hlavně nejlepší hráčka USK v dosavadním průběhu série Alena Hanušová, ani tak to ale na výkon favoritek nemělo žádný větší vliv. Zápas otevřely rychlými šesti body v řadě a po čtyřech minutách šly poprvé v zápase do dvouciferného vedení, když zářila hlavně Harrison.

Po přestávce už začala trenérka Pražanek Natália Hejková točit sestavou a do hry se dostaly i mladé hráčky, které se v průběhu sezony na palubovku dostaly spíše sporadicky jako Kristýna Brabencová, Julie Pospíšilová nebo Veronika Šípová. I tak se vedení USK drželo po celou dobu poklidně nad hranicí třiceti bodů a Pražanky kontrolovaly pojišťující výhru.

K té nejvíc pomohla právě Harrison, která zvládla většinu ze svých 26 bodů a 11 doskoků v prvním poločase. Celkově za sérii zapsala přes 22 bodů a deset doskoků na utkání. Ve třetím finále ji střelecky doplnila pivotka Marija Režan s 20 body, třináct bodů přidala Kateřina Elhotová. Jasnou střeleckou hvězdou Brna byla s 18 body Nikola Dudášová, sedm bodů přidala Michaela Vacková.

10 19 29 14 8 27 21 22 41 56

Basketbalistky brněnských Žabin budou ve středu v pražské hale Královka odvracet blížící se konec letošního ročníku ŽBL. Ve finálové sérii s USK Praha prohrávají 0:2 na zápasy a pokud Pražanky potvrdí roli favoritek, sezona 2018/19 pro oba týmy skončí. Zraněními sužované Brno zřejmě nemá moc šancí na výhru, i tak ale panuje na Rosničce z letošní sezony spokojenost a dobrý bojovný výkon proti USK by sezonu úspěšně završil. Žabiny by nejraději co nejvíc napodobily utkání číslo 2 v domácím prostředí, kde ještě v úvodu poslední čtvrtiny věřily v senzační výhru. Naopak by nerady opakovaly úvodní duel z Prahy, kde je zničila čtyřicetibodovým výkonem Alena Hanušová, největší kandidátka na MVP finálové série. Právě zastavení Hanušové může být pro Brno klíčem v zápase číslo 3, protože zkušená křídelnice za dva zápasy nasázela do brněnského koše 64 bodů.

Utkání USK Praha – Žabiny Brno se hraje ve středu 24. dubna od 17:00 v Praze v hale Královka.