50

33
16

Jedna čtvrtina Brnu nestačila

Bronzový medailista z loňské sezony Nymburk si zajel pro úvodní výhru v novém ročníku na palubovku Brna, kde přehrál místní Teamstore 102:55. Nejlepší střelkyní zápasu byla se 14 body Tereza Krakovičová rozená Pecková.

Podobně jako ve většině ostatních duelů prvního kola se rozhodovalo už v úvodu zápasu. Nymburk přestřílel v první desetiminutovce Brňanky 33:12 a získal poklidný náskok. Ten se podařilo v úvodu druhé půle dostat nad třicetibodovou hranici, a i když pak Brno střelbou z dálky trochu zazlobilo a dokázalo vyhrát třetí čtvrtinu, bylo to nakonec až o kulatých padesát.

Středočešky potvrdily svou sílu rozloženou ofenzivou, pět hráček dalo alespoň deset bodů. Ke Krakovičové se přidala čtveřice Romana Stehlíková (13), Johanna Prytz (12), Alena Huňková a Michaela Krejzová (po 10).

Lucie Zítková (trenérka Teamstore Brno): „Dnešní zápas byl na začátek sezony dost náročný, soupeř hrál krásný basketbal a potrestal každou naši chybu, kterých dnes bylo opravdu dost. Ale holky se určitě poučí a příště to bude lepší.“

Dan Kurucz (trenér Nymburk):„My jsme si zřejmě mysleli, že se zápas hraje jen na dvě čtvrtiny a ve třetí čtvrtině jsme přestali hrát. Vůbec jsme nebránily střelbu za tři body, což domácím pomohlo a zápas byl alespoň potom zajímavější. Myslím, že jsme vyhráli celkem jednoznačně, ale je vidět, že když hráčky nebudou bránit na sto procent, tak můžou prohrát čtvrtinu úplně s kýmkoliv.“

16 34 50 6 27 26 16 26 21 148 102

Novou značkou v ŽBL je Teamstore Brno, ale skrývá se za ní Technic Brno. Poslední celek minulé sezony si prošel jen minimem změn a ze souhry bude chtít vytěžit posun tabulkou. V prvním duelu nové sezony však nebude favoritem, na jeho palubovku totiž míří BS DSK Basketball Nymburk KV. Bronzový celek z uplynulé sezony rozšířil svůj název, protože už nebude hrát domácí zápasy jen v Nymburce, ale také v Karlových Varech; západní Čechy tedy z ligové mapy nezmizí zcela. Velkou zkušenost do jeho řad přinášejí posily Tereza Pecková-Krakovičová a Romana Stehlíková.

Utkání Teamstore Brno - BS DSK Basketball Nymburk KV se hraje ve středu 3. října od 19 hodin v Brně v hale Morenda.