#44
11.0

Asistence

Feštr vládcem Folimanky

Rozehrávač Lukáš Feštr (Hráč utkání) na sebe čím dál víc bere roli osudového muže USK a se Slunetou dokonce 25 body rozhodl o již 5. výhře z posledních 7 zápasů (79-65). 12 body jej doprovodil Křivánek a 11 Alič. Na straně Ústí 27bodové explozi rozehrávače Anthonyho sekundoval pouze 14bodový Pecka (plus 11 doskoků).

Domácí Sovy přežily před 205 diváky i 24 ztrát (hosté pouze 9) a o 13 menší počet střel, a to zejména díky o 8 vyhranému doskoku a o 15 procent lepší úspěšnosti z pole (bilance trojek 19/9 – 16/1). Kritický náskok (23-12) si vypracovaly po 3 trojkách už v první čtvrtině, po níž se již neohlížely zpět.

Kuriozitou utkání byly hned 4 technické chyby pro tým hostů, přičemž hned 3 přišly ve třetí čtvrtině. Jednu dostal Bosák (pátá chyba v utkání), další Pecka (čtvrtá chyba po 25 minutách utkání) a také kouč Hrubý, který v úvodu čtvrté části obdržel ještě jednu technickou a musel tak opustit lavičku.

USK (bez Bohačíka vylepšil svou bilanci na 4-2) se spolu s Kolínem už na dvě výhry vzdálil dvakrát v řadě padlé Nové huti a také se už na tři výhry přiblížil Pardubicím. Odstup Ústí od play-off zůstal na 4 výhrách, na jeho vymazání však Pandy mají jen 9 zápasů.

Martin Stavěl (asistent Sluneta Ústí): „Největší rozdíl byl v efektivitě. I přesto, že domácí tým měl 24 ztrát, my jen 9 a k tomu o 13 střel více. I tak měl USK celou dobu utkání pod kontrolou. USK dobře brání a my s tím máme problém. Všechny zápasy jsme měli problém s obranou USK, nicméně troufám si tvrdit, že dnes jsme si dokázali vypracovat spousty otevřených střel. Myslím si, že jsme zahodili 16 až 18 bodů zpod koše, kdy jsme byli schopni doskočit balon, ale ne to zakončit košem. Pokud hrajeme dobrý zápas, můžeme se spolehnout na slušné procento střelby z delší vzdálenosti. Dnes jsme nebyli schopní se trefit a dali jsme 1 trojku z šestnácti. Nikdo ze střelců se neprosadil. Barham, Čarnecký, Bosák, nikdo se nebyl schopen trefit. Ve druhém poločase předvedl ofenzivní explozi Anthony, ale to už je samozřejmě v takovém utkání méně platné.“

Pavel Miloš (asistent USK Praha): „Já jsem rád, že jsme navázali na náš poslední zápas. Kluci odvedli dobrý výkon, soustředili se, věděli, že to bude těžké. Jsem rád, že když šli do vedení, stále udržovali koncentraci a nepanikařili, když udělali nějaké chyby. V prvním poločase bylo zbytečně moc ztrát a nevybudovali jsme si tak větší vedení. Jeli jsme ale celých 40 minut výkon, na kterém jsme se domluvili, takže zasloužené vítězství.“

Vzájemné zápasy v sezoně: 2-1

USK ukázal, že díky své nepříjemné obraně bez velkých oken a strojovému útoku, kterým si vždy zvládne vytvořit dobré šance k zakončení, je plně funkční i bez střeleckého lídra Bohačíka, který bude týmu kvůli zraněnému chodidlu chybět už v šestém utkání v řadě. Sovy si přesto hýčkají úctyhodnou dílčí bilanci 4 výher z 6 posledních zápasů.

Pandy přijíždějí na Folimanku stále ještě bez rozehrávače Hookera (natažené tříslo) a s jednou z posledních nadějí na nablížení se k play-off, na něž jim nyní chybějí 4 výhry. Ve vlastním zájmu by měly omezit stále vysoký počet ztrát, který by domácím dal brejky zdarma. A Sluneta také musí navázat na obranu s Lions a Děčínem, kdy se soupeř nepřehoupl přes 80 bodů. Dovolit tolik Sovám s jejich defenzivou (průměr 69) by bylo vstupenkou do pekla.

Lukáš Feštr (rozehrávač USK Praha): „Pokud chceme pomýšlet na 6. místo, musíme vyhrávat zápasy doma. S Ústím to nebudeme mít lehké, ale věříme si. Nic jiného než vítězství v tomto zápase nebereme.“

Michal Šob (vedoucí týmu USK Praha): „Teď už se vše počítá. Pokud chceme oslavovat výhru z Prostějova a tu po prodloužení s Ostravou, musíme vyhrát doma proti Ústí, jinak se to nedá počítat jako výhry navíc.“