Zisky

#33
4.0

NH splatila neděli

Duel o pátou výhru a dotažení na sedmou pozici zvládla v Ostravě lépe domácí NH (77-69), která tak v opakovaném duelu 2. kola vrátila Slunetě nedělní porážku. V zápase už mohla využít power forwarda Bohačíka, naopak hostům z pravidlových důvodů chyběli pod košem Abercrombie a na rozehře Dean, kteří nehráli v nedohraném utkání na startu sezony a nemohli tak při repríze nastoupit.

Domácí vedli po celý zápas, po první čtvrtině se 7 ztrátami hostů (z jejich 19) 20-14, v poločase, kdy Číž stihl 13 a další rozehrávač Hooker 12 bodů, 46-32 a po 25 minutách už 58-32. Výhrou dorovnali bilanci 5-7 sedmého USK a osmého Kolína.

Ústí těsně vyhrálo doskok a lepší bylo ve dvojkových trefách, ale zaostalo v šestkách a především v trojkách, kde domácí trefili 12 projektilů proti 7 Slunety. NH měla pět dvojciferných střelců na čele s 21bodovým Čížem (trojky 9/5, MVP utkání) a autorem double-doublu Kerrem (13+13 doskoků, navíc 4 zisky i 4 asistence). Druhý dvojciferný zápis v řadě si připsal forward Medvecký (10 bodů), který nastoupil v základu a svůj ligový osobák navýšil už na 28 minut, navíc byl po Čížovi (19) nejvíc v plusu (18).

Hosty vedli Kendrid (21, ale i 6 ztrát) a Pecka (17+11 doskoků), zavřeni byli forwardi Barham (6) a Votroubek (3) i playmaker Čarnecký (z pole 11/1, 5 ztrát).

Dušan Medvecký (kouč NH Ostrava): "Pro nás to je důležitá výhra. Když jsme vedli o 26 bodů, byla moje chyba, že jsem tam dal mladé hráče tak brzo a nechal je tam trošku déle, čímž se to zdramatizovalo. Udělali jsme pár chyb, Ústí dalo nějaké body a náš výkon ve třetí čtvrtině nestál za nic. Dnes jsme ale chtěli vyhrát a vyhráli jsme."

Martin Stavěl (asistent Sluneta Ústí): "Vítězství Ostravy je naprosto zasloužené, o čemž svědčí i to, že vedla celých 40 minut a zápas měla pod kontrolou. My jsme udělali spoustu chyb a celý zápas nás provázelo neproměňování otevřených střel. Hráči, kteří jsou po většinu sezony střelci, bohužel ty pozice neproměnili. A to ani v momentě, kdy jsme potřebovali zarazit nápor Ostravy, který neustále přicházel. Netrefil se Standa Votroubek nebo Michal Čarnecký. Z čeho můžu mít radost, je fakt, že v momentě, kdy byl zápas už o 26 bodů, jsme se ještě pokusili do něj vrátit. To, že utkání nakonec skončilo o 8, tomu průběhu moc neodpovídá. To už soupeř prostřídal a nám napadaly nějaké body.  Utkání bylo v obráceném gardu, před čtyřmi dny se hrálo mnohem vyrovnaněji. To ale Ostrava nepřijela kompletní, my jsme pak nebyli kompletní tady. Cory Abercrombie nám pod košem hrozně chybí a bylo to znát."

Vzájemný zápas: 0-1

Po třech dnech se znovu utkají Nová huť se Slunetou, neboť na programu je ostravská opakovačka nedohraného duelu 2. kola, který byl předčasně ukončen kvůli rozbitému zařízení koše. A protože jde o opakované utkání, musí týmy nastoupit ve stejných sestavách jako v originální bitvě. To bude znamenat nemalý handicap pro Ústí, jež bude postrádat důležité postavy z nedělního střetu na severu Čech, a to střelce 18 bodů Abercrombieho a autora 11 bodů Deana. Rozehra tak bude stát výhradně na Čarneckém a pod košem budou muset operace obstarat především Pecka s Votroubkem.

To domácí už nejspíš budou mít uzdraveného power forward Petra Bohačíka, což při síle doskakovacího supermana Kerra dá NH mnohem větší sílu, neboť v neděli na doskoku jednoznačně ztrácela. A právě doskok by měl být rozhodujícím závažím na zápasových miskách vah.

Obrana Slunety se bude muset lépe připravit na smrtící pick and rolly a produkci rozehrávače Číže, totéž ale musí udělat obrana Ostravy při krytí skvělého Čarneckého. Jeho rozvaha by měla omezit počet ztrát, kterých mělo Ústí v neděli 22, když oba rozehrávači jich zapsali ohromných 14.

V zápase jde poměrně o dost, neboť vítěz už se bude dělit o sedmou příčku. NH vstupuje do utkání po třech venkovních prohrách v řadě, kdy se ale pokaždé většinu duelu držela ve hře.

Vladimír Hejl (forward Sluneta Ústí): "V neděli jsme vydřeli vítězství a teď nás čeká stejný soupeř, ovšem na jeho palubovce. Ostrava hraje doma lépe, ale pro naše zahraniční posily by toto specifické prostředí už nemělo být novinkou vzhledem k prvnímu nedohranému utkání, a tak očekávám rychlou adaptaci a opět bojovný výkon, který by nám měl zajistit vyrovnané utkání s napínavou koncovkou, která, doufejme, dopadne dobře pro nás."

Atrakce utkání: vstup zdarma.