V Ústí se objevil Dončič. A zvítězil

Na dosud neporažený tým vedený tátou hvězdného Luky Dončiče narazila na závěr základní fáze Alpe Adria Cupu ústecká SLUNETA, jež si to na domácí půdě rozdala se čtvrtým celkem slovinské ligy Ilirijí Lublaň o prvenství ve skupině.

I přes chrabrý odboj po 35 minut nakonec při absencích lehce zraněných Autreyho a Svejcara (dále chybějí i Maděra s Davidem) a při jen pěti odehraných minutách další opory Johnsona padla 59-71 a s bilancí 4-2 tak postupuje do play-off z druhé místa.

Hosté, kteří dorazili do Ústí den předem, už v úvodní čtvrtině získali náskok 8-18. Ovšem SLUNETA zakontrovala lepším druhým dějstvím a na poločasový odpočinek šla za remízového stavu 26-26.

Třetí čtvrtina byla vyrovnaná a tak rozhodla poslední desetiminutovka, v níž si Ilirija velkým tlakem v obraně a útočným doskokem řekla o výhru.

Ústí mělo dva dvojciferné střelce v Alstonovi (19) a Faitovi (14). Jejich tým zaostal zpod koše (24-42), na útočném doskoku (9-18) a ve ztrátách (22-10).

Autor: Redakce NBL