USK zpět na vlně a z prvního

Basketbalistky ZVVZ USK Praha zvítězily ve třináctém kole Euroligy na domácí palubovce nad italským Virtusem Bologna 69:61 a do play off tak půjdou z prvního místa. Nic na tom nezmění ani jejich duel s tureckým Mersinem v posledním kole příští týden.

Pražanky nevyužily první šanci na pojistku první příčky minulý týden, když nemocí soužený tým podlehl francouzskému Villeneuve, ale tentokrát USK působily lepším dojmem a byly odhodlány duel zvládnout. Pražanky rychle získaly vedení 14:6, ale skvěle střílející italská křídelnice ve službách Virtusu Zandalasini dvanácti body v první čtvrtině pomohla otočit skóre ve prospěch hostů. Startu druhé čtvrtiny ale vyšel lépe USK a série jedenácti bodů znamenala znovuzískání náskoku. Od druhého poločasu už Pražanky hře dominovaly a ani tak nevadilo jejich závěrečné polevení.

Nejlepší hráčkou českého týmu byla s 16 body a 9 doskoky Francouzka Valériane Ayayi, nad deset bodů se dostala ještě slovinská kapitánka Teja Oblak se 14 body a s dvanácti nizozemská pivotka Emese Hof. Zandalasini dala po první čtvrtině už jen dva další body a skončila na čtrnácti, o bod víc stihla Iliana Rupert.