USK silný v koncovce

Šestou euroligovou výhru v řadě si připsaly basketbalistky ZVVZ USK Praha, když v koncovce urvaly důležitou ale zároveň i částečně povinnou výhru nad francouzským Basket Landes 69:62.

Pražanky měly bleskový start do zápasu, když rychle vedly o osm bodů 12:4, ale náskok jim nevydržel ani do konce první čtvrtiny, kdy už bylo skóre vyrovnané. V následujícím průběhu bylo skóre vyrovnané, ani jednomu z týmů se v bouřlivém prostředí nedařilo vybojovat si vyšší náskok. Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové byly lepší v doskakování, pod košem soupeřek doskočily hned čtrnáct míčů, ale zase ztrácely v úspěšnosti střelby. V poslední čtvrtině měly hostující hráčky mírný náskok, Landes se ale udrželo na dostřel a dvě a půl minuty před koncem srovnaly skóre na 62:62. Pak ale přišla skvělá sekvence Pražanek, které díky španělské střelkyni Maríi Conde odskočily do vedení, pak předvedla skvělý zisk v obraně Němka Nyara Sabally a po sólu přes celé hřiště proměnila i přes tvrdý faul oba trestní hody. Landes pak nezvládlo takticky koncovku, nedokázalo faulovat a Conde dokonala důležitou výhru přesnou trojkou.

Sabally byla s 16 body nejlepší střelkyní zápasu, Francouzka Valéria Ayayi dodala 13 bodů a doskočila 13 míčů. Do pěti dvouciferných střelkyň se vměstnala i desetibodová Veronika Voráčková. Landes nepomohlo 15 bodů Luisy Geiseloder.