USK rozhodoval v poslední čtvrtině

Důležitou čtvrtou výhru z pěti zápasů si připsaly v Eurolize basketbalistky ZVVZ USK Praha. Svěřenkyně Natálie Hejkové zdolaly na domácí palubovce nováčka soutěže francouzské Villeneuve 74:63 a třetí výhra za sebou pro ně znamená udržení prvního místa ve skupině B i přes reprezentační pauzu. Další utkání v Eurolize čeká USK až 22. listopadu na palubovce zatím velmi silné italské Boloni.

V divokém úvodu zápasu vedly Pražanky rychle šestibodovým rozdílem, aby pak následně ještě stejným rozdílem prohrávaly, a nakonec první čtvrtina skončila velmi ofenzivně a vyrovnaně 22:22. Poté měly hráčky USK více ze hry a byly prakticky celou druhou čtvrtinu vpřed znovu až o šest bodů, francouzský celek jim ale větší trhák nedovolil a do přestávky se přiblížil na rozdíl jediného koše.

Třetí čtvrtina byla ze strany USK nejhorší v zápase. Pražanky trápily ztracené míče, soupeř byl navíc nadále lepší v doskakování a přestalo se dařit i v útoku. Villeneuve odskočilo do pětibodového trháku a zaplněná Královka znervózněla. K výbornému výkonu se ale po přestávce rozehrála nová posila USK, Němka Sabally a i díky ní Pražanky ještě před poslední čtvrtinou otočily skóre. Duel se tahal až do sedmatřicáté minuty, kdy USK za stavu 64:61 vystřihl sérii 10:0 a definitivně zlomil odpor soupeřek. V poslední čtvrtině ubránil USK své soupeřky na deseti bodech.

Nyara Sabally v nejlepším utkání v dresu USK nastřílela 21 bodů i díky devíti šestkám, navíc doskočila i osm míčů. Znovu skvělá byla Australanka Ezi Magbegor, která zaplnila statistiky 15 body, 7 doskoky, 5 asistencemi a 5 bloky. Američanka Kennedy Burke byla se 14 body nejlepší střelkyní Villeneuve.