USK bude muset ještě zabojovat

Až třetí čtvrtfinále rozhodne o postupujícím do Final Four ženské Euroligy mezi ZVVZ USK Praha a italským Schiem. Pražanky po výhře v úvodním utkání nestačily ve středu večer na palubovce soupeřek 61:73 a sérii tak rozhodne duel příští středu znovu na Královce.

Pražankám chyběla v zápase zraněná slovinská rozehrávačka Teja Oblak, v dresu italského celku nenastoupila stále ještě nemocná česká pivotka Julie Reisingerová. Do sestavy USK se zase po absenci vrátila německá pivotka Nyara Sabally. Český tým do zápasu dobře vstoupil a vedl 13:9, těsné vedení i přes lehký nápor Schia udržely Pražanky až do konce první čtvrtiny. Ve druhém období ale přišlo další zlepšení domácího týmu a italský celek otočil skóre. USK až sedmibodovou ztrátu zvládl ve třetí čtvrtině zlikvidovat a vyrovnat na 47:47. Pak ale přišel čtyřminutový úsek bez bodu a Schio v čele s hlavními oporami Keys, Gurantes a Sottano zabralo a uteklo až do patnáctibodového náskoku. Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové snížily v poslední čtvrtině na rozdíl osmi bodů, ale blíž už to nešlo a Schio si výhru pohlídalo.

Nejlepší střelkyní zápasu byla francouzská křídelnice v dresu USK Valériane Ayayi s 19 body, čtrnáct bodů přidala její spoluhráčka Ezi Magbegor. Portoričanka Guirantes vedla Schio se 17 body, na čtrnáct se dostala Jasmine Keys. Italský celek těžil rovněž z 11 úspěšných trojek, Pražanky trefily jen pět ze 17 pokusů.

Šanci na postup do Final Four živí i další Češka Petra Holešínská, jejíž Zaragoza zdolala i díky šesti bodům Holešínské turecký Mersin 57:56 a čeká jí třetí zápas série v Turecku příští týden.