Ukáže Nymburk větší sílu? Oklepe se SLUNETA?

První hyper dramatický a velmi divácký zápas finálové série ukázal, jak nezasloužené jsou aktuální kurzy sázkových kanceláří, které se ani po prodloužení úterní vstupní bitvy takřka nezměnily a před dnešním Zápasem 2 opět v Nymburce (18:00 na ČT sport plus) tak vůbec nerespektují aktuální sílu premiérového finalisty z Ústí.

Ten ještě osm minut před koncem čtvrté čtvrtiny Zápasu 1 vedl o osm bodů, a nenechat potom takový rozkvět nájezdníku Stephensovi a kritické útočné doskoky jeho nymburským kolegům, mohla se SLUNETA radovat z prvního a velmi nečekaného lupu na nymburské palubovce za dlouhých 23 let.

Toho, že to nedokázala, musí hodně litovat, neboť méně rozehraný (po 11 dnech pauzy od semifinále) a tak špatně střílející Nymburk (trojky 27/4) už v této sérii těžko bude mít. K tomu favoritovi vůbec nezahrál jeho standardní lídr Gordon, který tíhu zápasu neunesl, měl velebídnou střelbu 17/1, spáchal kritickou ztrátu, jež poslala zápas do prodloužení, a ještě dlouho po utkání s ním kouč Tabellini rozmlouval v hale, aby svému rozehrávači vrátil před druhým duelem sebevědomí.

Bez funkčního Gordona týmu chyběly nejen jisté body, ale strádali i další spoluhráči, jež nehledal v dobrých pozicích, a Nymburk ani v situacích, které k tomu doslova vybízely, prakticky nevyužíval (anebo jen nárazově) mismatche po ústeckých přebráních clon, byť to je zřejmě do značné míry dané dodržováním herního systému. Docházelo k tomu až v době, kdy lídr hostů Nichols měl na začátku prodloužení čtyři fauly a v obraně si už nesměl nic dovolit. To Ústí právě z převahových situací po četných nymburských přebráních clon vytěžilo ve třetí čtvrtině nejvyšší 12bodový náskok. Nymburk tak mnohdy ve hře handicapuje, že nevyužívá aktuální situace na hřišti.

Na druhé straně plusem Polabanů bylo enormní odhodlání zlomit střeleckou bídu tlačením se do koše a za útočným doskokem, kdy celkem 77 bodů z 89 vytěžených z vymezeného území a šestek je obrovské číslo, které nakonec Pandám zlomilo vaz. Ukrutně se o to zasloužil klíčový hráč vítězů centr Mathon, jehož enormní práce kolem koše by měla být vzorem pro každého hráče, a nejen pro pivoty.

Ústí na první pokus střelecky držel prakticky jen lídr Nichols, ale řada spoluhráčů byla kolem deseti bodů, což týmu nakonec mohlo stačit. Pro druhé utkání ale musí zvážit „strategii”, kdy třeba čtvrtou čtvrtinu prodriblovali s míčem prakticky jen Nichols s Autreym, balon se nehýbal a tým dal jen 12 bodů, po minimálně 20 v každém z prvních tří období. SLUNETA také musí zabrat víc v boji o odražené a volné míče, v čemž ji Nymburk v rozhodné fázi utkání předčil. Otázkou ovšem bude, jak na tom pandí tým a ještě víc jeho osové opory budou zejména ve druhé půli druhého utkání ve dvou dnech, když celek navíc po zápase cestoval zpět na ústeckou základnu a nenocoval v Polabí.

(1) ERA BASKETBALL NYMBURK - (3) SLUNETA ÚSTÍ

Stav série: 1-0

Odehraný zápas série: 89-86 PP

Absence Nymburka: rozehrávač Sehnal, křídlo Svejcar (oba po operaci kolena)

Absence Ústí: křídlo Váňa (po operaci achilovky)

Kurzy Chance na výhru: 1,12 - 6,51

Atrakce utkání: profesionální DJ, soutěž ve střelbě z půlky se společností Chance, soutěž ve střelbě s Kooperativou a piškvorky či „křesílka” s Louda Auto.

Autor: Redakce NBL
Chance 3x3 Tour 24