Špatný start Chomutova

Nepovedená první čtvrtina sebrala basketbalistkám Chomutova naději na první výhru v základní skupině EuroCupu. Na Sardinii nestačily Levhartice na domácí favorizovaný tým Dinamo Sassari 65:88 a zbývá jim už jen poslední duel, než pro ně v letošní sezóně pohárové putování skončí příští týden na hřišti španělského Estudiantes.

Levhartice odehrály skvělé tři čtvrtiny, které v součtu prohrály jen o dva body, a to ještě až kvůli košům v úplném závěru zápasu, bohužel na třicet minut se nehraje a zároveň měl už italský tým v záloze velký náskok hned z úvodní čtvrtiny, ve které Chomutov bohužel doslova vyhořel. Přitom český tým celkem solidně zvládl start zápasu a po třech minutách ztrácel pouze 5:7. Zbytek čtvrtiny ale vyšel domácímu celku drtivým způsobem a poměrem 25:6 duel prakticky rozhodly hráčky Sassari ve svůj prospěch. Ani se nedal určit jasný důvod převahy, italský celek se prosazoval z šestek, dvojek i trojek a Chomutov vůbec nestíhal.

Od druhé čtvrtiny se už hrál úplně jiný zápas. Levhartice se zlepšily v útoku, Sassari konečně taky minulo nějaké střely a hrálo se vyrovnaně. Do dobrého tempa se dostala zejména americká hvězda Chomutova Najai Wynn-Polard, dobrý zápas ale hrála například také Monika Fučíková. Bohužel Levhartice vůbec neuhlídaly křídelnici Ashley Jones, která vládla 23 body a 9 doskoky, sedmnáct bodů přidala Ivana Raca. Pollard byla nakonec s 24 body nejlepší střelkyní zápasu, Fučíková dodala slušných čtrnáct a Zuzana Kučerová jedenáct bodů. Bohužel se nedařilo Valentýně Kadlecové, která minula všech jedenáct střeleckých pokusů z pole.