Reprezentace Ženy U16
Info
V rámci šampionátu divize A U16, který se uskutečnil od 11. do 19. srpna v tureckém Izmiru se české basketbalistky utkaly v základní skupině postupně s Portugalskem, Finskem a Lotyšskem. Zdolaly sice jen na úvod Portugalsko, ale všechny týmy postupovaly do vyřazovacích bojů. V osmifinále pak nestačily na Maďarsko a poté i na Izrael a padly do bojů o záchranu. Následně pak sice přehrály domácí Turecko, ale v posledním duelu nestačily na Řecko a konečné čtrnácté místo znamená sestup do divize B pro příští léto.
Více informací najdete na turnajovém webu ZDE.
Činnost národního týmu je podpořena z dotace poskytnuté Národní sportovní agenturou v rámci projektu "Podpora státní reprezentace žen koletkivních sportů - Basketbal, evid. č. LOH28-00001".
# | Jméno a příjmení | Pozice | Výška | Ročník narození | Klub |
---|---|---|---|---|---|
4 | Emma Bláhová | rozehrávač | 171cm | 2007 | HB Basket |
10 | Marie Hamzová | Rozehrávač/Křídlo | 180cm | 2007 | Žabiny Brno |
88 | Sofie Kaducová | Pivot | 184cm | 2007 | Basket Ostrava |
13 | Kateřina Kalná | Pivot | 190cm | 2007 | Žabiny Brno |
5 | Nikola Kubínová | Křídlo | 177cm | 2007 | Sokol Hradec Králové |
11 | Bohdana Metyšová | Rozehrávač/Křídlo | 176cm | 2008 | Studánka Pardubice |
9 | Tereza Pavelcová | Křídlo | 189cm | 2007 | HB Basket |
6 | Julie Pilařová | Rozehrávač | 170cm | 2007 | HB Basket |
16 | Ema Rychtecká | Křídlo | 177cm | 2007 | Žabiny Brno |
18 | Ela Salačová | Křídlo | 183cm | 2007 | Levhartice Chomutov |
8 | Barbora Šubová | Křídlo | 185cm | 2008 | Žabiny Brno |
15 | Ela Zídková | Pivot | 187cm | 2007 | USK Praha |
Širší nominace
# | Jméno a příjmení | Pozice | Výška | Ročník narození | Klub |
---|
Jméno a příjmení | Pozice |
---|---|
Richard Fousek | Hlavní trenér |
Robert Landa | Asistent |
David Zdeněk | Asistent |
Michaela Ferbasová | Vedoucí týmu |
Barbora Šedivcová | Fyzioterapeutka |
Anna Řezáčová | Fyzioterapeutka |
Jan Murín | Kondiční trenér |
Název akce | Datum | Domácí | Hosté | Výsledek | Čtvrtiny | Město | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
ME U16 ženy Divize A | 11. 8. 2023 13:00 | Česko | Portugalsko | 67:45 | 10:7 32:12 42:30 | Izmir | review Livestats |
ME U16 ženy Divize A | 12. 8. 2023 13:00 | Finsko | Česko | 62:54 | 14:9 29:27 49:40 | Izmir | review Livestats |
ME U16 ženy Divize A | 13. 8. 2023 20:30 | Česko | Lotyšsko | 63:72 | 18:12 31:32 48:51 | Izmir | review Livestats |
ME U16 ženy Divize A | 15. 8. 2023 15:30 | Maďarsko | Česko | 67:58 | 14:12 35:27 49:43 | Izmir | review Livestats |
ME U16 ženy Divize A | 16. 8. 2023 13:00 | Česko | Izrael | 56:58 | 15:19 33:26 45:45 | Izmir | review Livestats |
ME U16 ženy Divize A | 18. 8. 2023 13:00 | Turecko | Česko | 48:66 | 12:21 28:35 36:53 | Izmir | review Livestats |
ME U16 ženy Divize A | 19. 8. 2023 15:30 | Česko | Řecko | 51:55 | 19:18 32:37 40:48 | Izmir | review Livestats |
Úspěchy
- 2018 - 2. místo na ME Divize A (Litva)
- 2015 - 1. místo na ME Divize A (Portugalsko)
- 2014 - 2. místo na ME Divize A (Maďarsko)
- 2013 - 2. místo na ME Divize A (Bulharsko) - postup na MS U17
- 2007 - 3. místo na ME Divize A (Lotyšsko)
- 2006 - 2. místo na ME Divize A (Slovensko)