Univerzitní basketbalová liga

Univerzitní basketbalová liga je novým společným projektem ČAUS a CZ BASKETBALL, který našel podporu napříč akademickým prostředím v Česku. V rámci basketbalové sezóny 2021/22 proběhne první ročník nové soutěže. Ten by se měl stát základem pro další rozvoj basketbalu v rámci univerzitního prostředí, kde kdysi ve Spojených státech vznikl.

Systém soutěže

Týmy byly rozděleny podle regionálního hlediska do čtyř divzí a dvou konferencí (Západ a Východ)

Týmy se v rámci každé divize utkají dvoukolově systémem doma - venku.

Z každé divize postoupí do play-off dva nejlepší týmy.

Play-off se hraje pohárovým systémem doma - venku. O postupujícím rozhoduje celkové skóre z obou zápasů.

UBL vyvrcholí závěrečným turnajem Final 4.

 

Časový harmonogram

Hracím dnem je čtvrtek vždy jednou za dva týdny.

Listopad a prosinec - první kolo v každé divizi

Únor a březen - druhé kolo v každé divizi

Duben - Play-off

Květen - Final 4

 

Play-off

Západní konference

1. divize Čechy - 2. divize Praha

1. divize Praha - 2. divize Čechy

Východní konference

1. divize severní Morava - 2. divize jižní Morava

1. divize jižní Morava - 2. divize severní Morava

 

Final 4

Semifinále postupujících ze Západní divize

Semifinále postupujících z Východní divize

O 3. místo

Finále

Z V P Skóre Body
1. ZČU 2 2 0 114:91 4
2. UPCE 2 1 1 119:116 3
3. UK HK 2 0 2 100:126 2

04.11.2021
ZČU - UPCE 56:51 (8:9 25:15 47:31)
Buňková 28, Šoltésová 9, Černá 6, Seifrtová 4, Fauová 3, Špeldová, Pekárková a Staňková po 2, Ryvolová 0 - Rylichová 34, Bezdíčková 10, Knesplová 5, Zimová 2, Hartmanová a Kvačová 0
TH: 5/10 - 12/24
Trojky: 5 - 7
Fauly: 18 - 13

18.11.2021
UPCE - UK HK 68:60 (21:14 46:33 51:50)
Rylichová 26, Potočková 20, Jezdinská 16, Hartmanová 4, Knesplová 2, Zimová, Kvašová a Fišerová 0 - Votočková 20, Šterbová 12, Bílková 9, Zbořilová 8, Tabačková 6, Stoianová 5, Benešová, Kubrová, Volková, Skokanová a Draboňová 0
TH: 7/11 - 6/11
Trojky: 9 - 3
Fauly: 14 - 17

02.12.2021
UK HK - ZČU 40:58 (9:14 17:26 33:41)
Tabačková 16, Votočková 10, Draboňová 5, Bílková a Stoianová po 3, Kubrová 2, Skokanová 1, Zbořilová, Voková, Šterbová a Bubeníčková 0 - Švambergová 22, Černá 9, Seifrtová 8, Šoltésová a Fauová po 6, Buňková 5, Pekárková 0
TH: 7/9 - 4/15
Trojky: 4 - 6
Fauly: 17 - 18

17.02.2022
UPCE - ZČU

03.03.2022
UK HK - UPCE

17.03.2022
ZČU - UK HK

Z V P Skóre Body
1. UK 2 2 0 174:103 4
2. VŠE 2 1 1 153:134 3
3. VŠCHT 2 0 2 58:148 2

04.11.2021
UK - VŠCHT 66:32 (14:11 31:11 56:17)
Horsáková 15, Kučerová 11, Bubeníková 10, Flašíková 8, Kolegarová 7, Schamebergerová 6, Gallasová 4, Mesíková 3, Vighová 2, Valíčková, Lukačevičová a Čmejrková 0 - Černá a Kristiánová po 11, Handlová 7, Vašáková 3, Širšová, Musilková, Melzerová, Kalačová, Hrůzová a Faltysová 0
TH: 9/14 - 3/7
Trojky: 5 - 1
Fauly: 12 - 17

18.11.2021
VŠCHT - VŠE 26:82 (4:22 12:45 20:72)
Vašáková a Kristiánová po 6, Bubeníčková 4, Melzerová, Kalačová, Hrůzová, Gráfová a Studničková po 2, Handlová, Musílková a Řápková 0 - Hálová 22, Holubová 12, Kosíková a Lačná po 11, Bergerová 9, Nosková a Srbová po 6, Křížová a Janovská po 2, Milaniaková 1, Misíková a Kotrčová 0
TH: 0/6 - 11/19
Trojky: 0 - 9
Fauly: 15 - 7

02.12.2021
VŠE - UK 71:108 (21:29 36:54 58:77)
Hálová 34, Milaniaková 13, Holubová 9, Lačná 8, Kosíková 4, Bergerová a Křížová 0 - Kolegarová 23, Horsáková 19, Mesíková, Bubeníková a Kučerová po 12, Vighová a Čmerjková po 8, Flašíková a Vorlová po 6, Gallasová 2, Valíčková 0
TH: 14/20 - 8/10
Trojky: 7 - 8
Fauly: 14 - 17

17.02.2022
VŠCHT - UK

03.03.2022
VŠE - VŠCHT

17.03.2022
UK - VŠE

Z V P Skóre Body
1. UP 1 1 0 74:54 2
2. OSU 1 0 1 54:74 1

04.11.2021
UP - OSU 74:54
Burzová 17, Jurmanová 12, Štursová a Semjonová po 9, Milotová 7, Poulíčková 6, Šimíčková a Erbenová po 5, Hegrová 4 - Duchovná a Busková po 17, Volná 6, Frgalová a Heincová po 5, Snopková 3, Lipovská 1
TH: 13/18 - 4/6
Trojky: 6 - 6
Fauly: 10 - 11

17.02.2022
OSU - UP

Z V P Skóre Body
1. MUNI 1 1 0 69:45 2
2. VUT 1 0 1 45:69 1

04.11.2021
VUT - MUNI 45:69
Švagerová 17, Stará 8, MIchalová 7, Havlíková 5, Chripková 4, Slouková D. a Černíková po 2, Slouková S., Hrabalová, Foltýnová a Špaková 0 - Jedovnická a Novotná po 14, Chalupová a Slámová po 7, Pogányová 6, Titzová a Žilková po 5, Hamráková 4, Dvořáková 3, Smělíková a Kouřilová po 2, Krajcigrová 0
TH: 5/8 - 8/14
Trojky: 4 - 7
Fauly: 17 - 10

17.02.2022
MUNI - VUT

Z V P Skóre Body
1. JU 2 2 0 166:130 4
2. ZČU 2 1 1 139:143 3
3. UK Plzeň 2 0 2 144:176 2

04.11.2021
ZČU - UK Plzeň 81:72 (23:19 45:37 60:58)
Partyngl 18, Kohout, Fleisig a Bednář po 12, Hanzlíček 6, Beránek 5, Novotný, Buňka, Pekárek a Cerha po 4, Sochor a Horník 0 - Ureš 26, Špelda 19, Schreiber M. a Mašek po 7, Kostiha 6, Záhora 4, Glazer 3, Schreiber S., Brož, Hanák a Franče 0
TH: 12/17 - 20/30
Trojky: 7 - 6
Fauly: 27 - 21

18.11.2021
UK Plzeň - JU 72:95
Ureš 25, Mašek 10, Schreiber M. a Kostiha po 8, Mach 7, Andrle 6, Bašta 4, Záhora 3, Vojta 1, Schreiber S. 0 - Štoidl 26, Fučík 22, Fical 14, Korstkanov a Hladík po 7, Jindra 6, Bartoš 5, Raťha a Holub po 3, Blažek 2
TH: 22/36 - 13/16
Trojky: 0 - 10
Fauly: 22 - 27

02.12.2021
JU - ZČU 71:58 (24:17 40:28 60:37)
Fučík 18, Fical 11, Borovka 10, Blažek a Hladík po 9, Štoidl 7, Paťha 3, Holub a Jindra po 2 - Sůva 12, Kříž 10, Kohout a Cerha po 9, Čabala 7, Bednář 6, Pekárek 3, Beránek 2
TH: 16/20 - 10/15
Trojky: 5 - 6
Fauly: 24 - 15

17.02.2022
UK Plzeň - ZČU

03.03.2022
JU - UK Plzeň

17.03.2022
ZČU - JU

Z V P Skóre Body
1. VŠE 3 3 0 229:168 6
2. ČVUT 3 2 1 229:184 5
3. UK  3 1 2 223:197 4
4. VŠCHT  3 0 3 142:256 3

04.11.2021
UK - VŠCHT 97:52
Tax 20, Fanta 19, Bednář a Miličič po 12, Mach 11, Škrhák 9, Svitek 6, Vilím 4, Lukniš 3, Panáček 1, Hartig a Němec 0 - Ďurana 9, Neubauer 8, Čurda 7, Goliáš a Křenovský 6, Janoš 5, Golda 4, Skádal 3, Piskač a Magendas po 2, Hryshkevich a Poncar 0
TH: 18/30 - 8/12
Trojky: 9 - 0
Fauly: 13 - 29

04.11.2021
ČVUT - VŠE 63:73
Mareš 17, Kynzl 16, Novák 8, Němec a Vimmr po 6, Jílek 4, Svoboda a Mündel po 3, Feit 0 - Randuška 21, Pokorný 16, Staniszewski 9, Škvaril a Chlumeck po 7, Kudrš 5, Slaninka 4, Kubín a Seman po 2, Krystlík a Řeřicha 0
TH: 11/12 - 8/13
Trojky: 8 - 11
Fauly: 11 - 13

18.11.2021
VŠCHT - ČVUT 45:96 (9:21 20:31 33:58)
Čurda 14, Neubauer 8, Piskač 7, Goliaš 5, Skládal 4, Hryshkevich 3, Ďurana a Richtr po 2, Golda, Křenovský, Martinik a Vrba 0 - Kynzl 23, Novák 16, Pelikán 15, Jílek 11, Mareš 9, Němec a Potužník po 6, Svoboda a Novák II po 5
TH: 3/11 - 8/14
Trojky: 2 - 9
Fauly: 14 - 9

18.11.2021
VŠE - UK 75:60 (17:16 35:33 64:45)
Randuška 28, Mikula 14, Pokorný 13, Krystlík a Kopecký po 5, Medek 4, Kubín, Seman a Škvařil po 2, Řeřicha 0 - Vacek 17, Svitek 12, Mičuda 10, Miličič 8, Hartig 5, Lukniš a Pták po 3, Čejka 2, Vilím, Němec a Miklenda 0
TH: 12/20 - 13/22
Trojky: 11 - 5
Fauly: 22 - 14

02.12.2021
ČVUT - UK 70:66 (19:15 41:31 50:53)
Kynzl 23, Černý 14, Němec 13, Jílek 7, Buzek 6, Mareš 5, Novák M. 2, Potužník 0 - Fanta 17, Raymond 11, Mach 9, Miličič 8, Vilím 5, Chytil, Čejka a Mičuda po 2, Miklenda 0
TH: 10/14 - 4/8
Trojky: 8 - 8
Fauly: 16 - 14

02.12.2021
VŠCHT - VŠE 45:81 (9:14 18:35 26:58)
Skládal 13, Neubauer a Goliáš po 9, Richtr 6, Golda a Magendans po 3, Čurda 2, Hryshkevich, Poncar, Nováček a Kučera 0 - Chlumecký 18, Pokorný a Medek po 14, Škvařil 13, Krystlík 8, Slaninka 5, Řeřicha 3, Kubín, Kuneš a Trandafir po 2, Mitrović 0
TH: 6/6 - 9/11
Trojky: 3 - 6
Fauly: 10 - 9

17.02.2022
VŠCHT - UK

17.02.2022
VŠE - ČVUT

03.03.2022
ČVUT - VŠCHT

03.03.2022
UK - VŠE

17.03.2022
UK - ČVUT

17.03.2022
VŠE - VŠCHT

Z V P Skóre Body
1. UP 3 3 0 297:179 6
2. OSU 3 2 1 295:195 5
3. UPCE 3 1 2 220:233 4
4. UK HK 3 0 3 138:343 3

04.11.2021
UP - OSU 87:65 (25:17 43:37 66:51)
Žák 19, Klepač E. 16, Klepač A. 10, Bukovjan, Nosek a Tomeš po 9, Loyka 6, Kotala 4, Šindler 3, Srník 2, Safiulin 0 - Robenek 18, Jakel 10, Turček a Voráč po 8, Brůna a Viktorin po 5, Wojnarovský a Bednář po 4, Kohut 3, Švesták 0
TH: 10/13 - 11/17
Trojky: 9 - 5
Fauly: 9 - 9

04.11.2021
UK HK - UPCE 50:86 (9:30 16:41 31:63)
Balliš a Hošek po 11, Tomek 9, Kerda 8, Polák 6, Benci 3, Motyčka 2, Woo, Mašek, Pásler, Pavrlovský a Mirshafiee 0 - Merta 24, Burda 20, Vlček 11, Leheň 9, Jablonský 6, Laš 5, Šrámek 3, Makovec, Srkal, Kašpar a Plecháč po 2, Buřval 0
TH: 5/23 - 5/21
Trojky: 5 - 9
Fauly: 22 - 20

18.11.2021
OSU - UK HK 148:33 (36:8 74:20 118:29)
Svoboda 23, Voráč 22, Hanák 17, Jakel 16, Wojnarovský a Bednář po 15, Brůna a Turček po 13, Havlík 11, Viktorin 3 - Kerda 14, Woo a Balliš po 6, Mašek 4, Hošek 3, Mirshafiee 0
TH: 5/5 - 0/3
Trojky: 13 - 3
Fauly: 3 - 5

18.11.2021
UPCE - UP 59:101 (15:21 27:55 41:75)
Čejka 24, Leheň 15, Laš 9, Plecháč 5, Srkal 4, Kašpar 2, Buřval 0 - Loyka 26, Klepač A. 20, Tomeš 15, Baťa 12, Bukovjan a Nosek po 11, Žák 6
TH: 5/8 - 12/13
Trojky: 6 - 8
Fauly: 13 - 10

02.12.2021
UK HK - UP 55:109 (4:17 22:48 39:71)
Polák 19, Hošek 13, Balliš 7, Kerda 6, Tomek a Hřebíček po 4, Mirshafiee 2, Woo, Mašek, Pavlovský a Kouvelas 0 - Baťa 28, Nosek 25, Srník 18, Loyka 13, Šindler a Klapetek po 10, Safiulin 5, Goga 0
TH: 6/13 - 12/21
Trojky: 6 - 15
Fauly: 20 - 12

14.12.2021
OSU - UPCE 82:75 (20:18 49:38 64:55)
Svoboda 36, Havlík 14, Brůna 13, Jakel 10, Tuček 6, Kohut 3, Gaska 0 - Burda 29, Buřval 25, Merta 9, Makovec 6, Šrámek a Vlček po 2, Laš a Leheň po 1, Kašpar a Plecháč 0
TH: 15/19 - 8/16 
Trojky: 10 - 7
Fauly: 16 - 14

17.02.2022
OSU - UP

17.02.2022
UPCE - UK HK

03.03.2022
UK HK - OSU

03.03.2022
UP - UPCE

17.03.2022
UP - UK HK

17.03.2022
UPCE - OSU

Z V P Skóre Body
1. MUNI 3 3 0 338:187 6
2. MENDELU 3 1 2 241:217 4
3. VUT 2 1 1 157:155 3
4. VŠPJ 2 0 2 84:261 2

04.11.2021
VUT - MUNI 86:94
Jedovnický 19, Křůmal 18, Pobořil 14, Trnčík 13, Šuráň 11, Matzke 6, Janout 3, Helis 2, Vachta a Krejčiřík 0 - Holaň 17, Szarowsky a Čada po 16, Strašak 13, Ingelmo 12, Jokl 6, Čevela a Šuster po 5, Pavlíček a Měsíček po2, Tužil a Bráblík 0
TH: 18/26 - 24/29
Trojky: 5 - 12
Fauly: 23 - 25

04.11.2021
VŠPJ - MENDELU 46:117 (10:27 28:59 37:87)
Egea Terry 21, Silko, Mareš a Terroso Sencadas po 6, Bairov 4, Hubáček 3, Dvořák 0 - Chludil 40, Skála 20, Čada 13, Masnikosa G. 10, Bayar Magnai 8, Masnikosa A. a Staňo po 7, Augustin a Pivoda po 4, Štefka a Tomšíček po 2, Kos 0
TH: 4/8 - 8/16
Trojky: 6 - 5
Fauly: 19 - 12

08.12.2021
MUNI - VŠPJ 144:38 (30:12 61:22 100:33)
Strašák a Bráblík po 23, Sedmík 18, Šustr a Markovič po 14, Čada 13, Holaň a Kubaský po 10, Čevela 7, Pavlíček a Tužil po 6 - Egea Terry 13, Kulvašr 9, Pevný a Bairov po 8, Belorokov, Zhomart, Šurý, Kaminski, Petr, Salloum a Řízek 0
TH: 3/6 - 1/8
Trojky: 7 - 5
Fauly: 6 - 6

18.11.2021
MENDELU - VUT 61:71 prodl. (19:16 33:26 52:45 60:60)
Šimonák 15, Chludil 14, Rýgl a Hrabovský po 13, Somer 6, Čada, Tomšíček, Pivoda, Bayar Magnai, Masnikosa, Kotorik a Staňo 0 - Jedovnický a Šulc po 21, Křůmal 18, Trnčík 6, Horuth, Maloch, Zemánek, Matzer a Dobišek 0
TH: 7/12 - 14/22
Trojky: 10 - 7
Fauly: 22 - 16

Odloženo
VŠPJ - VUT

01.12.2021
MUNI - MENDELU 100:63 (31:21 55:39 78:56)
Kubín 37, Holaň 18, Szarowsky 9, Strašák 7, Ingelmo a Plešingr po 6, Markovič 5, Čada 3, Čevela a Šuster po 2, Měsíček 0 - Šimonák 20, Čada 12, Kotorík 11, Jover 10, Hrabovský 6, Skála 4, Pivoda, Bayar Magnai, Masnikosa a Barbuščák 0
TH: 10/14 - 15/20
Trojky: 10 - 3
Fauly: 20 - 18

17.02.2022
MUNI - VUT

17.02.2022
MENDELU - VŠPJ

03.03.2022
VŠPJ - MUNI

03.03.2022
VUT - MENDELU

17.03.2022
VUT - VŠPJ

17.03.2022
MENDELU - MUNI

Divize: Čechy

Západočeská univerzita v Plzni (ZČU) 

Univerzita Pardubice (UPCE)

Farmaceutická fakulta a Lékařská fakulta v Hradci Králové Univerzity Karlovy (UK HK)

 

Divize: Praha

Univerzita Karlova Praha (UK)

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze (VŠCHT)

Vysoká škola ekonomická v Praze (VŠE)

 

Divize: severní Morava

Univerzita Palackého v Olomouci (UP)

Ostravská univerzita (OSU)

 

Divize: jižní Morava

Vysoké učení technické v Brně (VUT)

Masarykova univerzita Brno (MUNI)

Divize: Čechy

Západočeská univerzita v Plzni (ZČU)

Lékařská fakulta v Plzni Univerzita Karlova (UK Plzeň)

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích (JU)

 

Divize: Praha

Univerzita Karlova Praha (UK)

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze (VŠCHT)

České vysoké učení technické v Praze (ČVUT)

Vysoká škola ekonomická v Praze (VŠE)

 

Divize: severní Morava

Univerzita Palackého v Olomouci (UP)

Ostravská univerzita (OSU)

Farmaceutická fakulta a Lékařská fakulta v Hradci Králové Univerzity Karlovy (UK HK)

Univerzita Pardubice (UPCE)

 

Divize: jižní Morava

Vysoké učení technické v Brně (VUT)

Masarykova Univerzita Brno (MUNI)

Vysoká škola polytechnická Jihlava (VŠPJ)

Mendelova univerzita v Brně (MENDELU)

Reklama
Bez Faulů