Premiérová výhra KP na Islandu

Důležitou první výhru v letošním ročníku EuroCupu mají po třetím kole na kontě basketbalistky KP Brno. Třetí český účastník pohárových soutěží po dvou porážkách s francouzskými celky přehrál islandský Haukar hladce 80:61 a udržel naději na postup. Pohárové boje pokračují pro KP příští středu na hřišti francouzského Tarbes.

Brňankám pomohl k výhře hlavně skvělý první poločas opřený o výborný vstup do zápasu, který přinesl náskok 10:0 a o pár minut později 20:2. To dodalo svěřenkyním trenéra Dušana Medveckého potřebný klid do zbytku zápasu. Povedená byla i druhá desetiminutovka, kterou Brňanky ovládly 20:11 a jejich náskok vystoupal k třicetibodové hranici, odkud bylo pro Haukar hodně složité kontrovat. Přesto houževnaté Islanďanky zápas nezabalily, předvedly v jedné fázi jedenáctibodovou sérii a vyhrály obě čtvrtiny z druhého poločasu, i tak ale náskok KP neohrozily.

Vítězky se opíraly o Američanku Natalii Kucowski, která ke 23 bodům přidala i 13 doskoků, Michaela Stejskalová se blýskla 17 body a Petra Malíková 10. Domácí měly nejlepší střelkyni v americké rozehrávačce Haiden Palmer, která nastřílela 12 bodů a přidala 9 doskoků a šest asistencí.