Poslední čtvrtina vzala obhajobu

Ne. Nakonec to s obhajobou nevyšlo. Náročný program posledního týdne, druhý zápas ve dvou dnech, k tomu dvojnásobné oslabení na perimetru a navrch ještě soupeř hrající v domácím prostředí, to už jednoduše bylo na Beksu příliš. A třebaže se po tři čtvrtiny držela nablízku, poslední čtvrtina ztracená 25-9 už rozhodla proti ní.

Lídr slovenské ligy Patrioti Levice naplno využil hromové atmosféry domácí haly a v kulise 1300 diváků v závěru zlomil finálový duel Alpe Adria Cupu (82-63), čímž Pardubicím odepřel obhajobu titulu. Jeden z regionálních evropských pohárů tak po roční covidové pauze ohlásil návrat s novým šampionem.

V první půli Repešova družina držela vyrovnané skore prvních dvanáct minut, a to zejména díky produkci rozehrávače Vyorala a celkem pěti trojkovým zásahům týmu. Pak ale spustil i trojkovod domácích a Beksa zachránila poločas na manku 40-36 už zejména díky výbojům pod koš.

V bodově skromnější třetí čtvrtině už jí zase pomohly tři trojky a před poslední desítkou vedli Patrioti jen 57-54. Jenže v jejím úvodu udeřil osmi body a asistencí domácí Krajčovič, jeho tým se utrhl na 11 bodů, a byť se Beksa ještě po čtyřech bodech za nesportovní faul Kotáska zakousla na rozdílu 67-60, úbytek sil už byl hodně znát a za zbylých šest minut tým zvládl pouhé tři body.

Pardubice (bez Šafarčíka a včera vážněji zraněného Potočka) měly tři dvojciferné střelce v Pekárkovi (18+11 doskoků), Vyoralovi (18+6 asistencí na 8 ztrát) a Waltonovi (14). Statisticky zaostala zpod koše (32-24), z druhých šancí (13-6), z trojek (12-9), v produkci laviček (19-9) a skoro tradičně ve ztrátách (15-21).

Autor: Redakce NBL