Permští čarostřelci nedali Opavě šanci

ECHO EUROPE CUPU Slezanům start do FIBA Europe Cupu nevyšel podle představ. Na palubovce ruského Permu, účastníka posledního Final Four a finalisty nedávné kvalifikace o Ligu mistrů, byla zasypána 16 trojkami a nestačilo jí ani 30 bodů z druhých šancí. Nakonec padla vysoko 106-84.

Na blízký distanc se držela zejména v prvních devíti minutách, po nichž díky podkošové hře a produktivitě Markussona, Kvapila i Klečky vedla 21-22. Chyběl jí však důležitý power forward Gniadek a fyzičtěji vybavení domácí se postupně stále víc prosazovali jak z trojek po clonách (do půle 8 obloukových zásahů), tak ze snadných průniků pod koš.

Na to ale do půle hosté ještě dokázali reagovat celkem 15 body z 11 útočných doskoků a i díky minimu ztrát udrželi manko po prvních 20 minutách na 9 bodech (56-47). Nicméně příliš inkasovali, přičemž domácí byli z pole lepší o téměř třicet procent (74-45).

Perm poté definitivně Opavě ulétl v polovině třetího dějství, kdy se sérií trojek odpoutal na dvacet bodů a hosté už neměli jak odpovídat.

Střeleckými tahouny Slezanů byli Markusson (20+10 doskoků), Klečka (14), Zbránek (12) a Kouřil (11+10 asistencí). Tým kraloval na útočném doskoku (6-18) a v bodech z druhých šancí (7-30), avšak zaostal z brejků (18-6), trojek (31/16 - 36/10) a v bodech náhradníků (60-38), navíc z pole o 24 procent lepším domácím dovolil téměř dokonalou dvojkovou bilanci 31/25!

Autor: Redakce NBL