Pardubický sen žil díky trojkám dlouho

Pro Beksu je to určitě vyznamenání a jeden z nejslibnějších zápasů i výsledků posledních sezon.

Nad týmem ze španělské ACB, nejlepší národní ligy kontinentu, vyztuženém trojkou draftu 2015 s téměř 250 zápasy v NBA Jahlilem Okaforem, vedla až o 11 bodů a ještě po 35 minutách ztrácela jediný bod. Až téměř do konce tak živila poměrně nečekanou naději na veliký skalp, který by ji mocně přiblížil do základní fáze Europe Cupu FIBA.

Devítičlenná rotace Zaragozy ale nakonec měla více sil a ukrutným tlakem v obraně na už znavený půltucet pardubických mužů si ve čtvrté čtvrtině došla pro vítězství 94-88.

Zítra od 19 hodin čeká Beksu druhý kvalifikační duel proti domácímu švédskému Jämtlandu. Zápas opět vysílá YouTube kanál FIBA.

Pardubický tým zažil slibný vstup, když uhrál díky trojkovým zásahům i produkci zpod koše vyrovnanou první čtvrtinu (21-21). Ve druhém dějství bylo ještě lépe. Rozehrávač Vyoral rozpoutal třítrojkovou salvu a Beksa vyhnala své překvapivé vedení až na devět bodů.

Vrchol jejího snažení přišel ve druhé polovině třetí čtvrtiny, kdy po obratu Zaragozy na 50-47 zahájila svůj top kontr na 63-52, tažený čtyřmi trojkami, z nichž tři nesly podpis guarda Alforda.

Favorit ale nezpanikařil, zaměřil své útočné úsilí pod koš, agresivní obranou si vynucoval čím dál více ztrát a Bekse dával většinou už jen složitá zakončení. Ještě do konce třetí části snížil na 65-66 a čtvrtou čtvrtinou rozhodl, byť ještě necelé tři minuty do konce to bylo po trojce Vyorala o nadějných pět bodů.

Čtvrtý tým NBL z minulé sezony táhli Alford (25, trojky 13/7), Brunk (20+10 doskoků), Vyoral (18) a Šafarčík (11). Jeho top herní kartou byly trojky (34/15 - 22/4) a doskoky (39-30), ale příliš zaostala zpod koše (28-52), z brejků (7-15), v daných šestkách (7-16) a ve ztrátách (21-9).

Autor: Redakce NBL