Pardubice ve čtvrtfinále Alpe Adria Cupu

430 fanoušků Beksy stvrdilo její dnešní postup do čtvrtfinále Alpe Adria Cupu. Pardubičtí v domácím prostředí i podruhé skolili záhřebskou Dubravu (90-77) a s bilancí 4-0 mají v čele skupiny A již jistotu play-off.

Pod vedením svých dlouhých a zejména asistujícího jeřábníka Rikiče vystoupal KVIS do úvodního trháku 17-8, k němuž hosté pomohli svými ztrátami. Jejich náhradník Rada pak ale atakováním koše snížil na 19-18 a Beksa byla ráda, že z útočných doskoků (11-4, body z nich 15-4) a občasných trojek udržela poločasový náskok 42-35.

Ve třetím dějství byl chorvatský celek díky své hře dovnitř nablízku do stavu 60-52 ve 28. minutě. Pak domácí z trestné linie unikli ještě do konce čtvrtiny na 68-53 a v poslední části udržovali pohodlný náskok.

Beksu v duelu širokých rotací sytilo pět dvojciferných střelců, jimiž byli Šafarčík (17), Rikič (16+9 doskoků, 6 asistencí), Vyoral, Čolak (po 13) a Potoček (10). Tým měl k dispozici o tucet střel víc a kraloval zpod koše (40-24) i na doskoku (42-25, útočné 16-6, body z nich 21-6).

Dino Repeša (kouč BK KVIS Pardubice): „Jsem šťastný, že jsme splnili náš první cíl pro tuto sezonu, kterým byl postup ze základní skupiny Alpe Adria Cupu. Bohužel musím říct, že jsme oproti sobotnímu vítěznému zápasu v Opavě odvedli tak 30procentní výkon. Tohle by nám v pátek v Hradci Králové nestačilo. Náš horší výkon byl možná částečně zapříčiněn tím, že jsme měli jediný trénink na přípravu, ale to rozhodně není alibi. Jedinou lepší pasáž jsme měli asi 3 minuty na konci třetí čtvrtiny, kdy jsme soupeři definitivně bodově odskočili, ale jinak náš výkon nebyl dobrý. Mít 17 ztrát je číslo, s jakým nemůžeme hrát a být úspěšní, stejně tak spousta chyb v obranné fázi. Faktorem, který se nakonec ukázal jako rozhodující, byla individuální hráčská kvalita, ta byla na naší straně a díky ní jsme vyhráli.”

Tomáš Vyoral (rozehrávač BK KVIS Pardubice): „Musím říct, že pro diváka to asi nebyl moc pohledný zápas. Vlastně celou dobu jsme se se soupeřem tahali. Po celé utkání jsme sice vedli, ale dlouho nijak výrazně, hlavně proto, že v naší hře byla spousta ztrát a nedorozumění. V prvním poločase jsme soupeři sami naházeli do rukou spoustu míčů, ve druhém poločase jsme se v tom trochu zlepšili a trefili jsme i nějaké střely, díky tomu jsme závěr kontrolovali. Celkově byl rozhodující úsek na přelomu posledních dvou čtvrtin, kdy jsme odskočili do vedení kolem 15 bodů."

Autor: Redakce NBL