Opava složena po půli. Pandy marně naháněly

Mistr Kooperativa NBL zažil ve svém třetím zápase Ligy mistrů nejnadějnější první poločas, k lepšímu výsledku to ale nepomohlo a Opava si z palubovky Rytasu Vilnius odváží další vysokou porážku (99-63). Spoustu bodů inkasovala dnes večer i ústecká SLUNETA, která i při druhém výjezdu v Alpe Adria Cupu padla, tentokrát ve Spišské Nové Vsi (100-87).

Bouře přišla ve třetí čtvrtině

Slezané ve Vilniusu začali odvážně zpod koše a několik minut drželi vyrovnané skore. Pak je ale domácí začali tlačit do ne tak úspěšných trojek a z vlastních obloukových projektilů unikli na sedm bodů. Opava se ještě ve druhé čtvrtině přichytila řadou trojek, i z ruky pivota Puršla, který svou aktivitou hosty dočasně přiblížil na 32-29. Pak už Slezané střídali jen ztráty s trojkovými pokusy, kdy díky několika zásahům udrželi ještě hratelný poločas (48-40). Po něm už ale následovala krutá úvodní čtyřminutovka druhé půle, v níž koučem zřejmě probraní domácí ze smečí a dalších podkošových zakončení vybudovali rozhodný trhák (60-41). Třetí čtvrtinu ovládli 30-12, druhý poločas pak 51-23.

Opavané (nadále bez Kvapila se Zbránkem) měli jen tři dvojciferné střelce v Šiřinovi (14), Jurečkovi (13) a Puršlovi (12). Z pole přesnější Vilnius (v procentech 51-36) měl drtivou převahu zpod koše (60-24), v produkci laviček (62-25), na doskoku (47-34, útočné 16-11, body z nich 20-3) i ve ztrátách (10-23). Opava se tak ani na třetí pokus nedostala v Lize mistrů pod 23 ztrát.

„Do poločasu jsme plnili věci, které jsme si řekli. Na rozdíl od předešlých dvou utkání jsme se trefovali z dálky. Škoda jen hloupých ztrát. Po změně stran už to hlavně na útočné polovině nebylo dobré. Rytas prokázal velkou kvalitu a zaslouženě vyhrál,“ uvedl opavský asistent Kryštof Vlček, jehož tým v utkání přišel o zraněného šéfdirigenta Šiřinu.

Další venkovní porážka Pand

SLUNETA si ve třetím duelu Alpe Adria Cupu připsala druhou porážku, když ve Spišské Nové Vsi neukázala svou letošní novou zbraň - defenzivu.

V úvodu ze stavu 11-11 při výpadku naopak útoku propadla na 20-11, načež po 15 minutách to bylo už kritických 37-22. Americké Pandy ještě na startu druhé půle stáhly manko na 40-37, pak ale Spišská zvedla obranu a za šest minut třetí části vyhnala vedení až na 17 bodů. Ústí pak nezbývalo než soupeře nahánět, ale nejblíž se dostalo na sedm bodů, naposledy minutu a půl před koncem.

Pandím top skórerem byl Nichols (21, TH 10/10), následovali jej Autrey (15+7 doskoků a 6 asistencí), Pecka (12) a Maverick (10). Spišská si nejvíc pomohla zpod koše (46-30) a body laviček (35-20), z útočných doskoků 14-11 vytěžila převahu z druhých šancí 17-9 a navíc i méně ztrácela (10-15).

Autor: Redakce NBL