Nepříjemná prohra

Komplikaci v boji o postup do play off Euroligy si připsaly basketbalistky ZVVZ USK Praha, když na domácí palubovce trochu nečekaně podlehly španělské Valencii 75:82. Tím se se soupeřkami srovnaly na třetím místě tabulky skupiny A, odskočilo jim elitní duo Fenerbahce – Polkowice a naopak se lehce přiblížilo francouzské Bourges.

Přitom USK do zápasu vstoupil velmi dobře a vedl 13:2. Po timeoutu ale Valencia zabrala a vrátila se zpět do hry. Po první čtvrtině už dokonce španělský tým těsně vedl. Pak se skóre krátce přelévalo mezi oběma týmy, ale pak zvládla Valencie nastřílela třináct bodů v řadě a vedla až o šestnáct bodů. Pražanky se snažily dotáhnout zpět do zápasu, ale trápily se při střelbě z dálky, a naopak španělský tým si v důležitých chvílích vždy pomohl trojkou. Ve třetí čtvrtině zářila zejména Alba Torrensová, která nastřílela jen za třetí desetiminutovku patnáct bodů. V poslední čtvrtině se blýskla Tereza Vyoralová a šesti body v řadě pomohla USK přiblížit na rozdíl pěti bodů, dál to ale už nešlo. Pražanky doplatily v utkání na 22 ztrát. Trefily také pouze jeden tříbodový pokus proti deseti úspěšným trojkám Valencie.

Nejlepší střelkyní zápasu byla s 22 body německá pivotka ve službách Valencie Marie Guelich, devatenáct bodů dodala zkušená Španělka Alba Torrens. Oporami USK byly tradičně Američanky Brionna Jones s 21 body a Alyssa Thomas s triple-double za 17 bodů, deset doskoků a deset asistencí.