Nápor USK na Španělky nestačil

České mistryně ZVVZ USK Praha prohrály v Eurolize podruhé za sebou, tentokrát na palubovce španělské Salamancy 75:85 a nemají už ve svých rukou zisk druhého místa po základní části skupiny A, které má teď naopak velmi blízko jejich poslední soupeř. Za týden vyzve USK doma lotyšský TTT Riga.

Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové měly velmi dobrý vstup do zápasu, když vedly 7:0, pak se ale domácí celek probral a bleskurychle šel zpět do vedení. Hlavně díky převaze na doskoku i tak Pražanky ovládly první desetiminutovku čtyřbodovým rozdílem. Druhá čtvrtina už ale byla výrazně ve znamení tlaku Salamancy, která zpřesnila hru, pod košem dominovala Kahleah Cooper a bylo z toho desetibodové poločasové vedení.

USK pak zvládl velmi dobře vstup do druhého poločasu, otočil skóre a šel krátce do vedení. V tu chvíli si však klíčová hráčka Pražanek Brionna Jones udělal čtvrtý faul, vystřídala a Salamanca získala zpět kontrolu nad utkáním. V poslední čtvrtině ještě čarovala Tereza Vyoralová, pomohla přiblížit hostující hráčky na rozdíl dvou bodů, závěr ale patřil finalistovi posledního ročníku Euroligy. Cooper vedla vítězky s 24 body, Brionna Jones táhla i přes potíže s fauly USK s 21 body a 10 doskoky, Alyssa Thomas přidala 17 bodů a 12 doskoků.