Naháněná Děčína bez odměny

Ani ve druhém utkání základní skupiny Alpe Adria Cupu děčínští Válečníci, kterým vedle křídla Pomikálka chyběl i pivot Dodd, nepoznali radost z vítězství. Ve slovenském Pezinku, kde našel azyl jejich hostitel Inter Bratislava, ovšem padli až po boji 88-81.

Děčín prakticky celý zápas soupeře naháněl. Zprvu z odstupu několika bodů, ve druhé čtvrtině i přes trojkový odpor zaostával o deset a ve třetí už o patnáct bodů. Jenže před čtvrtým dějstvím guard Nichols nastartoval dotažení zpod koše na 63-59.

Z útočných doskoků se pak hosté probili až na rozdíl bodu, jenže domácí ještě našli síly na další únik a trojkami se vzdálili až na 12 bodů, což už bylo pro hosty tři minuty před koncem fatální.

Lídry ARMEXU byli Nichols (16), Šiška (16+6 asistencí), Kroutil (15+5 asistencí) a Mach (10+7 doskoků). Hosté byli zpět o dvě trojky (8-6) i o sedm ztrát (10-17), což nedorovnal mírně lepší doskok, ani údernější lavička.

Autor: Redakce NBL