Na 3x3 Europe Cupu si nezahrají ani muži

Neúspěchem skončil pro český tým i druhý hrací den kvalifikace o 3x3 Europe Cup v izraelském Tel Avivu. Do hlavního turnaje, který se odehraje v září v Paříži nepostoupil po ženách ani mužský výběr hrající v sestavě Šimon Ježek, Daniel Zach, Roman Zachrla a Ondřej Šiška. Češi podlehly ve všech třech zápasech, dvakrát dokonce v prodloužení.

Do hry šli Češi za krásného počasí po včerejšku, kdy závěr programu ovlivnil déšť s větrem. Hned na úvod ale narazili na silné Portugalsko, které do zápasu vlétlo ve velkém stylu a od startu si udržovalo mírný náskok. Jinak duel byl spíše přehlídkou tvrdých obran. Češi ztráceli až 6:11 kvůli těžké dvojce v poslední sekundě, naštěstí okamžitě odpověděli Čši dvěma rychlými dvojkami a závěr zdramatizovali. Ještě Šimon Ježek snižoval minutu před koncem na rozdíl dvou bodů, pak se český tým ale dostal na sedmý faul a Portugalci si závěr pohlídali na 16:11.

Druhý zápas proti Chorvatsku byl parádní představení v útoku a oba celky se naopak předháněly v proměňování těžkých střel. V úvodu zářil Ondřej Šiška, ale neměl dostatek podpory od spoluhráčů a Češi tak prohrávali 5:10. V tu chvíli přišel nápor, série pěti bodů a najednou bylo srovnáno. Chorvaté znovu utekli, tři rychlé body dal ale Roman Zachrla a bylo znovu srovnáno, stejně jako 24 sekund před koncem po sérii Dana Zacha. Šiška pak poslal Čechy dokonce do vedení, ale Chorvaté srovnali z nájezdu necelé tři sekundy do konce a v prodloužení už pak nedovolili českému týmu skórovat a slavili výhru 20:18.

Ve třetím duelu si chtěli Češi vybít zklamání na domácím Izraeli, v průběhu zápasu ale začal foukat ostrý vítr a oba celky se tak na 3x3 překvapivě nechávaly navzájem úplně volné na trojkové čáře i v okolí vymezeného území. Byla to znovu spíše obranná bitva. Český tým výjimečně vedl, až 6:4, než se Izrael zlepšil a otočil na 8:10. Prodloužení zajistil Ondřej Šiška dvojkou ze středu 20 sekund před koncem. Prodloužení otevřel košem Šimon Ježek, ale Izrael srovnal a pak rozhodčí pískli přísný faul Šiškovi, což domácí potrestali vítězným košem z čáry trestného hodu a ukončily naděje českého týmu.