Čarostřelec Bálint korunoval lotyšskou misi

Fantastickou trojkovou bilancí 27/18 proti lotyšské Liepaje dal dnes Basket Brno razítko na svůj už včera získaný postup do FINAL 4 v Severoevropské lize.

Zejména díky přesné obloukové mušce zápas s domácím týmem ukončil prakticky dříve, než začal, a po jednoznačném průběhu dospěl ve svém sedmém a posledním vystoupení v základní části k pátému vítězství (64-104).

Tým v Lotyšsku stejně jako včera s estonským Tartu nastoupil bez rozehrávače Půlpána a forwarda Nečase, ale proti dvanáctému celku estonsko-lotyšské ligy to ani trochu nevadilo. Brňané vtrhli do zápasu dvěma trojkami od úterka laufujícího Bálinta a s podkošovým řáděním Mickelsona vytáhli už po třech a půl minutách do trháku 2-15. A když domácí pokračovali v úvodní chybovosti v útoku, trojky dalších hostů a podkošové operace pro změnu Körnera zmnožily náskok až na 8-34 po 10 minutách. A po poločase 25-55 už dál nebylo co řešit.

Tahouny třetího celku NBL byli Bálint (26+9 asistencí, trojky 9/7), Marko (17+7 doskoků, trojky 8/5), Djuricic (17+11 doskoků), Mickelson (13) a Madden (12+11 asistencí). Z pole o 20 procent lepší Brno kralovalo z trojek (33/11 - 27/18), zpod koše (22-34) i na doskoku (20-52).

Autor: Redakce NBL