Brno neproměnilo ani čtvrtou eurošanci

Severoevropská liga v této sezoně není Basketu Brno zatím souzená. Neuspěl v ní ani na čtvrtý pokus, když tentokrát bez opěrného pivota Browna-Soarese nezvládl sudé čtvrtiny a doma podlehl desátému celku lotyšsko-estonské ligy Keile 73-93.

Jen po první čtvrtině dokázali Brňané držet vyrovnané skore (20-20), když přesně zacílili čtyři trojky i řadu šestek. Pak jim ale utekly poslední čtyři minuty poločasu, kdy jejich tři slepené ztráty hosté přetavili v odskok z 32-34 na 37-49, převážně tažený zpod koše (body odsud do půle 6-20, z brejků 3-15).

Ve třetí čtvrtině Brno spustilo poslední pokus o comeback, a to sólo jízdou power forwarda Zdanavičiuse, který nakopl snížení na 56-57 13 minut do konce. Jenže pak jeho tým opět srazily ztráty a soupeř se z nich a z útočných doskoků odrazil k rozhodnému úniku na 56-69.

Za Brno se dvojciferně prosadili Lee (18+10 doskoků), Zdanavičius (18), Šiška (12) a Viktor Půlpán (11). Jejich tým, který minul 12 trestných hodů, zaostal především v trojkách (19/8 - 26/13), bodech z brejků (12-21), útočných doskocích (4-12, body z nich 4-12) a ve ztrátách (18-12), takže měl o 18 střel z pole míň.

Jan Pavlík (asistent Basket Brno): „Dnes nás Keila přejela ve všech aspektech. My jsme nenašli odpověď na její agresivní obranu a sami jsme nebyli v obraně dostatečně agresivní a důrazní. Nepodařilo se nám zastavit trojkaře soupeře. Bohužel to dnes nevyšlo a dále musíme čekat na první domácí výhru v ENBL. Toto byl zápas, ze kterého se musíme poučit. Je těžké to hodnotit hned po utkání. Pro naše mladé hráče je to proces vývoje, z takových zápasů se musí poučit a musí to využít k tomu, aby se pořád zlepšovali. Je škoda, že ten slíbený vánoční dárek se nám nepodařilo doručit našim fanouškům. Můžeme slíbit, že budeme bojovat a pracovat dál, aby to příště nevypadalo tak jako dnes.”

Autor: Redakce NBL