Brno bez radosti i na třetí pokus

Basketbalistům Brna nevyšel ani třetí duel Severoevropské ligy, když na domácí půdě vinou propadů v lichých čtvrtinách, ztracených celkově o 23 bodů, podlehli třetímu týmu izraelské ligy Ness-Zioně 80-94. Nejlepšími střelci týmu byli Chatman (18+ 8 doskoků), Mišula (15), Půlpán (11+ 10 asistencí a 6 doskoků) a Bálint (10).

Brňané byli od začátku pozadu a v úvodu druhé čtvrtiny prohrávali už o 11 bodů. Pak ale zabrali a vedeni českými reprezentanty otočili na 40-39. Závěr poločasu už ale patřil opět soupeři, který po 20 minutách vedl o čtyři body a třetí čtvrtinou s odskokem na 20 rozhodl.

Brno ani pak nesložilo zbraně, ale nejblíž se dostalo na rozdíl deseti bodů. V utkání před téměř pěti sty diváků bylo zpět především v trojkách (34/5 - 25/9). Minusem bylo i 11 minel z čáry trestného hodu.

Oleksandr Mišula (guard Basket Brno): „Byl to pro nás těžký zápas. Chtěl bych poděkovat všem fanouškům, kteří nás přijeli podpořit. Ziona je dobrý izraelský tým, my jsme minuli mnoho otevřených střel a udělali jsme několik chyb v obraně.”

Autor: Redakce NBL