Bojovný výkon na finále nestačil

Do vysněného finále Euroligy nepostoupí v letošní sezóně basketbalistky ZVVZ USK Praha. České mistryně podlehly v semifinálovém duelu domácímu týmu Fenerbahce Istanbul 74:83 a čeká je v neděli duel o třetí místo proti španělské Salamance. Vítězky čeká finále proti maďarské Šoproni.

V první čtvrtině byla ofenziva Fenerbahce k nezastavení. Alina Jagupova se blýskla dvěma dalekonosnými trojkami za sebou, na své poměry turecký tým velmi dobře sdílel míč. Pražanky kontrovaly útočnými doskoky, kterých získaly za první čtvrtinu hned sedm. To udrželo rozdíl na hratelné ztrátě pěti bodů po deseti odehraných minutách. V polovině druhého hracího období se USK nadechl k náporu, konečně díky přesné ruce Veroniky Voráčkové trefil trojku, a dokonce utekl do tříbodového náskoku, který donutil domácí celek k oddechovému času. Po něm náskok ještě narostl a do přestávky šly Pražanky se sedmibodovým trhákem. I přes trápení zpoza trojkového oblouku pokračovaly svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové ve velmi dobrém výkonu a vedly dokonce až o dvanáct bodů. Naposledy měly zápas pod kontrolou po střele ze střední vzdálenosti Terezy Vyoralové dvanáct minut před koncem, kdy byl stav 61:51 pro USK. Od té doby se ale hostující ofenziva zastavila, navíc se přidalo zranění ramene, kvůli kterému odstoupila španělská rozehrávačka María Conde a skóre se začalo otáčet. Fenerbahce využívalo všechny své ofenzivní zbraně, když se k Jagupové přidala Kayla McBride těžkými střelami i bojovným výkonem pod oběma koši bývalá hráčka USK Amanda Zahui. V závěru už USK viditelně došly síly, když Teja Oblak a Alyssa Thomas nevystřídaly a Fenerbahce si koncovku pohlídalo.

Oblak byla s 22 body nejlepší střelkyní USK, když o bod překonala Brionnu Jones, na 12 bodů, 14 doskoků a 8 asistencí se dostala Thomas. Jagupova se prostřílela k 24 bodům, Zahui doručila 18 bodů.