Novinky

Reprezentace

Nervózní jsem nebyl. Musíme s tím žít

S oběma svými asistenty pozorně sledoval poslední duel skupinové fáze olympijské předkvalifikace v Estonsku. A ani když Izrael, jehož vítězství čeští lvi nutně potřebovali k průniku do play-off v polských Gliwicích, vedl ve druhé půli rozdílem deseti bodů, nehnul ani brvou.

Češi si proti Makedoncům vytrojkovali naději

Čeští basketbalisté dnes zakončili estonskou část předolympijské kvalifikace. Na závěr skupiny vyzvali Severní Makedonii s vědomím, že postup do play-off nemají ve svých rukou, ale můžou k němu udělat důležitý krok. Tím bylo dnes vyhrát. Bez toho by postupové naděje zhasly ještě před večerním programem.

Den rozhodnutí. I v rukou Izraele

Před českými reprezentanty je první soudný den tohoto léta. Během několika hodin úterního odpoledne a večera se rozhodne o tom, zda jejich olympijský kvalifikační sen bude pokračovat, či nikoli.

Rozhovory

První poločas zakřiknutý, Madar pěti překvapil

Byl jedním z těch, kdo se až do konce duelu s Izraelci snažili s výsledkem něco dělat. Za svých 20 minut ve hře shromáždil 10 bodů a 6 asistencí, navíc musel často nahánět střelhbitého rozehrávače Izraelců Madara.

Mládežnické reprezentace

Dvě klopýtnutí U16

Další dvě porážky v jeden den musely absolvovat reprezentační celky v kategorii U16. Čeští muži padli v posledním utkání na evropském šampionátu divize B se Slováky a skončí na osmém místě, ženy zase na turnaji divize A nestačily na Lotyšky a do osmifinále půjdou ze třetí pozice.

Rozhovory

Čtyři minuty o krok pomalejší. To rozhodlo

Kapitán lvů potvrdil, že obvykle nemívá dva hluché zápasy za sebou. Po nule bodů s pěti fauly proti Estoncům zabral s Izraelci hned od začátku a zápas končil na 13 bodech.

Izraelci utekli před půlí

Program předolympijské kvalifikace proti sobě ve druhém hracím dnu svedl dva včerejší vítěze. Oba celky vstupovaly do zápasu s vědomím, že kdo dneska zvítězí, výrazně se přiblíží letence do polských Gliwic, kde se hraje kvalifikační play-off.

Šotnar před Izraelem: O patro nad Estonci

Po sobotním jednoznačném vítězství Izraelců nad Severní Makedonií (86-65) se zdá, že v nedělním souboji s Izraelci (14:55 na ČT Sport) čeká lvy nejtěžší oříšek skupinové fáze olympijské předkvalifikace v Estonsku. Po loňském EuroBasketu to bude druhý vzájemný duel s tímto soupeřem krátce po sobě.