Ženy U20 potvrdily postup, výhru mají i na Univerziádě, muži U20 nestačili na Francii

ME - ženy U20

Bulharsko - Česká republika 59:69 (17:18; 30:28; 47:52)

Body ČR: Satoranská 18, Effangová 14, Mainclová 9, Skokanová, Salačová a Adamcová po 6, Bakajsová 4, Samková, Brhelová a Mircová po 2

TH: 20/12 - 18/13

Trojky: 4 - 5

Doskoky: 50 - 45

Zisky: 10 - 15

Ztráty: 21 - 15

Fauly: 19 - 21

Ženy U20 zakončily své vystoupení na letošním šapionátu ME divize B vítězně a potvrdily tak to. co si zajistily už včera - pro příští rok postup zpět do divize A. Bez ohledu na výsledky posledního hracího dne, ve kterém Češky mají volný los, skončí svěřenkyně trenérky Romany Ptáčkové na druhém místě s jedinou prohrou - ze druhého zápasu šampionátu proti Belgii.

Univerziáda - ženy

Česká republika - Maďarsko 77:67 (18:21; 39:25; 58:43)

Body ČR: Hanušová 17, Elhotová 12, Stará 11, Bartáková 9, Rosenbaumová 8, Vacková, Záplatová a Ovsíková po 6, Novotná a Švrdlíková 0

Fauly: 17 - 23

České basketbalistky měly jen minimum času na to, oklepat se z těsné čtvrtfinálové porážky od Rusek a hned dopoledne nastoupily k zápasu zklamaných z prvního kola play-off. Základ k vítězství položily v druhé čtvrtině, ve které soupeřkám povolily pouhé čtyři body. Ve zbytku zápasu už si pak své desetibodové vedení hlídaly až do samotného konce. Znamená to tedy, že v pondělí od 10:30 našeho času nastoupí proti Švédsku v zápse o konečné páté místo.

ME - muži U20

Francie - Česká republika 79:62 (19:7; 33:23; 56:43)

Body ČR: Kyzlink 22, Kříž 14 bodů a 10 doskoků, Kvapil 7, Fait 5, Příhonský 4, Faifr a Aušprunk po 3, Šiška a Grunt po 2, Bejček, Křivánek a Hrabovský 0

Fauly: 20 - 23

Ani ve svém posledním vystoupení v základní skupině nedokázali Češi zvítězit. Francii podlehli rozdílem 17 bodů, když ráz utkání dala už první čtvrtina, ve které čeští reprezentanti nastříleli pouhých sedm bodů. K vítězství nepomohlo ani 22 bodů Kyzlinka ani double-double Martina Kříže za 14 bodů a 10 doskoků. Oba nejelpší čeští střelci navíc nasbírali po sedmi faulech na svojí osobu. Ze zbytku týmu s k nim ale nikdo nepřipojil. Nyní na české basketbalisty čeká těžký boj ve skupině o záchranu. Nejprve dva zápasy ve skupině a pak dva ve formátu play-off.

Miroslav Marko: "Do 35. minuty jsme hráli slušnou obranu, pak jsme upustili od ní i od organizované hry v útoku. Opět nás zradily trestné hody (23/10). Na obou polovinách hřiště odvedli slušné výkony Tomáš Kyzlink a Martin Kříž."