Závěr první čtvrtiny určil směr

Čeští basketbalisté do 16 let dnes na Challengeru v Srbsku před dnem volna změřili síly s výběrem Izraele. Oba celky si z prvních zápasů odnesly shodnou padesátiprocentní úspěšnost, ale dosavadní výsledky přeci jen favorizovaly dnešního soupeře Lvů. Ten včera držel krok s domácím výběrem až do poslední čtvrtiny, což na jeho sílu odkazovalo.

Lvům se zatím na turnaji nedařily vstupy do zápasů. Rychle získali navrch jak Srbové, tak Turci během prvních pár minut. Dnes se zdálo, že svěřenci trenéra Róna si na úvodní pasáž dali pozor. Dlouho drželi soupeře na nízkém skóre a tak ještě po sedmi minutách vedli 6:5. Jenže pak Izraelci rozpoutali ofenzivní peklo. Šňůrou 13:0 se dostali do vedení a začali nahlodávat české naděje na úspěch.

Češi nezachytili trhák soupeře. Zatímco včera proti Turecku dokázali zareagovat, dnes Izraelci pohodlně zvyšovali svůj náskok. Hra se částečně vyrovnala až po změně stran, ale to už si soupeř hýčkal dostatečný náskok. Mladí lvi se tradičně potýkali s převahou soupeře ve vymezeném území. Izraelci český výběr přeskákali a ve vymezeném území ho porazili v ofenzivě o 24 bodů.

Aby toho nebylo málo, nemohli se dnes Češi spolehnout na střelbu za dva body. S úspěšností nedosahující ani 22 % se na vítězství v zápase myslet nedá. Dnes byl pro lvy koš prakticky zakletý. Mimo bednu a zároveň za dva body proměnili jen dva střelecké pokusy. Potřetí za sebou se na dvouciferný počet vstřelených bodů dostal Josef Svoboda, ale nikdo ze spoluhráčů se k němu dnes nepřidal.

Po dni volna vyzvou lvi v pátek Belgii. Zápas začíná už ve 14:30.

Izrael – Česko 85:55 (20:8 44:25 61:38)
Saraf 20, Doron 13, Abouloff 9 – Svoboda 24, Henzl 8, Kramosil 7, Střílka a Zvolánek po 4, Lízálek, Koppke, Smažák a Žižka po 2, Gale a Motyčka 0
TH: 10/16 – 16/25
Trojky: 11 – 7
Doskoky: 57 – 45
Zisky: 9 – 5
Ztráty: 13 – 16
Asistence: 16 – 9